Home > Novinky > Poslední sezóna? Velmi pravděpodobné, připouští Dorinová Habertová

Poslední sezóna? Velmi pravděpodobné, připouští Dorinová Habertová

Marie Dorinová Habertová

Za dva týdny bude Marii Dorinové Habertové 31 let. Možná to budou poslední narozeniny, které oslaví jako biatlonistka. Rodačka z Lyonu totiž připustila, že by po olympijské sezóně mohla ukončit kariéru.

„Nevím, jestli budu pokračovat, nebo ne. Existuje vysoká pravděpodobnost, že po nadcházející sezóně skončím, ale ještě jsem se nerozhodla. Záleží to na hodně faktorech, na výsledcích, na Adèle…“

Dcera Adèle se Dorinové Habertové narodila v září roku 2014. Ani ne půl roku potom se v Kontiolahti stala dvojnásobnou mistryní světa. Další dva individuální tituly přidala o rok později v Oslu. Má také bronz ze sprintu a stříbro ze štafety z Olympiády ve Vancouveru.

V hlavě Francouzky už ale nejsou jen sportovní výkony a výsledky. „Začala jsem myslet na budoucnost. Chtěla bych si dát po konci kariéry pauzu, abych se mohla nadechnout. Pak máme s manželem Loïsem a Robinem Duvillardem (francouzský běžec na lyžích – pozn. redakce) v plánu projekt – sportovní hotel v Corrençon-en-Vercors. Zatím jsme ve fázi příprav.“

Dorinová Habertová není jedinou biatlonistkou, která přemýšlí o konci kariéry po hrách v Pchjongčchangu. Velmi pravděpodobný je odchod Kaisy Mäkäräinenové, leccos naznačila i Gabriela Koukalová. O možném rychlém konci kariéry už hovořila také Laura Dahlmeierová, i když jí je teprve 23 let.

Zdroj: SkiChrono
Foto: Marie Dorinová Habertová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *