Home > Novinky > Rakouské biatlonistky vyhlíží špičku, trénuje s nimi i Eder

Rakouské biatlonistky vyhlíží špičku, trénuje s nimi i Eder

Simon Eder a Lisa Hauserová

Simon Eder a Lisa Hauserová

Foto: Simon Eder a Lisa Hauserová při tréninku (© Facebook L. Hauserové)

Jen slova chvály mají rakouské biatlonistky na podmínky při soustředění v německém Ruhpoldingu. „Perfektní vyasfaltovaná dráha a propracovaný traťový profil,“ rozplývá se šéftrenérka Sandra Flungerová. Biatlonistky především těší v Chiemgau-Areně ochota místních. „Rády se sem vrátíme,“ říká koučka.

Ve štafetě do šestého místa

Na programu soustředění byly základy střelby a také výjezdy na kolečkových lyžích, to vše velmi komplexně při vysoké zátěži. Vzhledem k velkým teplotám tekl pot proudem. Cílem Rakušanek v nové sezóně je daší přiblížení se ke světové špičce, o což se už v poslední době postaraly Katharina Innerhoferová a senzačně i Lisa Hauserová. Také za nimi se prohání už řada talentů jako jsou třeba Dunja Zdoucová, Julia Schweigerová a Simone Kupfnerová, jež už dosáhly na stupně vítězů na Mistrovství světa juniorů či Mistrovství Evropy dorostu.

Sandra Flungerová by v zimě chtěla vidět umístění jednotlivkyň v TOP15 a ve štafetě si dělá plány dokonce na elitní šestku. Kromě toho chce ve Světovém poháru a IBU-Cupu udržet startovní kvótu na pěti závodnicích. Velkou část skupiny trénuje už sedm let, tehdy ještě na Lyžařském gymnáziu v Saalfeldenu. Dobrou práci s mládeží ale odvádějí i na Lyžařském gymnáziu ve Stamsu a na Lyžařsko-obchodní škole ve Schladmingu. První ovoce této práce by mělo být sklizeno při Mistrovství světa 2017 na domácí půdě v Hochfilzenu.

Nová přezdívka pro muže v týmu

Jediným mužem mezi něžným pohlavím byl v Ruhpoldingu Simon Eder. Už dva roky trénuje střídavě s ženami a svým otcem. Alfred Eder totiž znovu ukončil své angažmá v Bělorusku. „Pojetí tréninku mi velmi sedí,“ zdůrazňuje Simon Eder, ačkoliv má kvůli tréninku s ženami jeden problém: „Přijaly mě opravdu dobře, jen s novou přezdívkou Simone jsem se nějak nesmířil. O tom si musíme ještě promluvit,“ říká s úsměvem.

Také pro něj byl trénink v Chiemgau-Areně velmi intenzivní. To mu ale také nedělalo problémy. „V této fázi to musí být tak intezivní. Brzo tu budou testovací závody,“ říká s ohledem na konkurenci ve vlastním týmu.

Pro novou sezónu si předsevzal lepší střelbu vleže a výsledky v na stupních vítězů. Rovněž chce vylepšit páté místo ze smíšené štafety na Mistrovství světa v Kontiolahti.

Zdroj: Traunsteiner Tagblatt

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *