Home > Závody > Šesté ukrajinské zlato! Abramovová ovládla i stíhačku

Šesté ukrajinské zlato! Abramovová ovládla i stíhačku

Olga Abramova

Olga Abramova

Foto Olga Abramovová (Autor: Pavel Hrdlička, Wikipedie, pod licencí BY-SA)

K počítání zlatých medailí Ukrajiny na Mistrovství světa v letním biatlonu v Cheile Gradistei jsou po předposledním závodě potřeba už dvě ruce. Olga Abramovová se po výhře ve sprintu dočkala zlata i ve stíhačce. Druhé místo bere Polka Monika Hojniszová a bronz si pověsila na krk další z Ukrajinek Julija Džymová.

Hojniszová před Abramovovou

S velkou výhodou vstupovaly do stíhacího závodu Olga Abramovová z Ukrajinky a Polka Monika Hojniszová. Před ostatními konkurentkami měly minutový náskok. Po první střelbě se však dvojice rozdělila. Hojniszová udělala jednu chybu, Abramovová hned tři a ztrácela na vedoucí ženu 40 vteřin. Díky čistému kontu se k druhé příčce na 20 sekund přiblížily Ruska Olga Kalinová, Ukrajinka Julija Džymová a Tereza Poliaková ze Slovenska. V dosahu byly i jednou chybující Polky Magdalena Gwizdońová a Krystyna Guziková.

Výměna rolí

Po druhé položce se situace na čele obrátila. Tentokrát odstřílela Abramovová čistě a Hojniszová dvakrát nemířila přesně, což jí odsoudilo 13,5 sekundy za Ukrajinku. Na třetí příčce se osamostatnila Guziková.

Chybující Polky

Rázný krok ke svému druhému zlatu a k celkově šestému ukrajinskému udělala Abramovová na první stojce. Znovu trefila pět z pěti, naproti tomu ztráta Hojniszové díky dvěma trestným okruhům narostla na minutu. Střelecky se nedařilo ani další Polce Guzikové, která uvolnila průběžný bronz Džymové.

Minuta k dobru

I dvakrát mířit mimo si mohla na poslední střelbě dovolit Abramovová. Po návratu z kroužení se mohla bezpečně ohlédnout za sebe, její náskok se vyšplhal na minutu. Za ní byly Hojniszová a Džymová. Rozdíl tří sekund mezi nimi sliboval dramatickou bitvu v posledním kole.

Skvělý ukrajinský den

Ta se ale nakonec neuskutečnila. Hojniszová si stříbro pohlídala. I tak to byl skvělý den pro Ukrajinu. Kromě 6. zlata, jež získala Abramovová, se medailová sbírka rozšířila i o bronz Džymové.

Guziková si dojela pro čtvrtou příčku před dvojicí Slovenek, pátou Poliakovou a šestou Gerekovou. Další dvě příčky patřily biatlonistkách z ne tolik úspěšných zemí, Britce Amandě Lightfootové a Litevce Nataliji Paulauskaiteové. Jako 9. proťala cílovou pásku Ukrajinka Nadija Bielkinová a jako 10. Jekaterina Avvakumovová.

Výsledky závodu

Analýza závodu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *