Home > Závody > SP Antholz: Johannes Bø má první triumf v sezóně. Češi ve třetí desítce

SP Antholz: Johannes Bø má první triumf v sezóně. Češi ve třetí desítce

Johannes Thingnes Bø

Po páteční první výhře v sezóně Antona Šipulina se stejného úspěchu dočkal i Johannes Thingnes Bø. V závěru hromadného startu v Antholzi měl víc sil než Quentin Fillon Maillet. Třetí skončil Anton Šipulin. Čeští reprezentanti na výraznější výsledky nedosáhli.

Šlesingr začíná nulou

Úvodní střelbu zvládlo čistě 11 biatlonistů. Vláček bezchybných ze střelnice vedl Anton Šipulin, za ním následovali Martin Fourcade, Ole Einar Bjørndalen, Johannes Thingnes Bø či Michal Šlesingr. Český reprezentant se ale nedokázal úplně doklapnout na vedoucí osmičku.

Michal Krčmář musel na jeden trestný okruh a dostal se do společnosti Simona Schemppa či Emila Hegleho Svendsena. Ondřeji Moravcovi vstup do závodu nevyšel, udělal dvě chyby.

Češi chybují

Druhá položka se českým reprezentantům vyjma Moravce nepovedla. Šlesingr ztratil kvůli jedné chybě kontakt s čelem, byl 17. To Krčmáře odsoudily dva trestné okruhy až na chvost startovního pole.

Rychlé nuly naopak katapultovaly na čelo Dmytra Pidručnyje a Lowella Bailyho. Na trati přes ně však brzy šli Bø s Fourcadem, kteří se zároveň oddělili od ostatních. V druhé polovině okruhu se k nim odvážně připojil Erik Lesser

Bø poodjel ostatním

Kdo by si řekl, že Lesser na první stojce doplatí na rychlé tempo, tak se mýlil. Ba naopak. Němec odstřílel nejrychleji a udržel se spolu s Bøm na čele. Na krátko je opustil chybující Fourcade, ale nezabralo mu moc času, aby se i s Schemppem a Šipulinem přiblížil zpět k čelu.

Českých reprezentantů už se boj o přední příčky netýkal. Nejlépe na tom byl 24. Krčmář, který konečně trefil všech pět terčů. Šlesingra srazily tři chyby.

Bø vs Fillon Maillet

Po závěrečné střelbě se na čele objevil francouzský biatlonistka, ale Martin Fourcade to nebyl. Se dvěma chybami vypadl z boje o stupně vítězů. Na čele se utvořilo duo Quentin Fillon Maillet a Johannes Thingnes Bø. Na třetího Antona Šipulina měli náskok 13,7 sekundy, což jim dávalo celkem dobrou pozici.

Šipulin sice zkoušel mezeru dotahovat, posléze už ale jen kontroloval svou třetí příčku. Na stadion vjížděl jako první Fillon Maillet, Bø však věděl, co dělá. Předehnal se před Francouze a v cílové rovince si už mohl vychutnat premiérové vítězství v této sezóně a 12. ve své kariéře. Fillon Maillet si zase vyrovnal osobní maximum.

Čtvrtý dojel Emil Hegle Svendsen a až za ním finišoval Martin Fourcade. Teprve podruhé v sezóně tak skončil mimo stupně vítězů. Celkově ale mohli být Francouzi spokojení. Malé pódium totiž dotvořil Jean-Guillaume Béatrix, který těsně zdolal Simona Schemppa.

Díky nulám na poslední položce si alespoň trochu vylepšili postavení 23. Ondřej Moravec a 24. Michal Šlesingr. Naopak Michal Krčmář po dalších dvou chybách klesl až na 28. místo. Českým biatlonistům se tak generálka na Mistrovství světa v Hochfilzenu moc nepovedla.

Střelecké časy
1. Dmytro Pidručnyj 1:39,0
2. Ole Einar Bjørndalen +2,0
2. Lars Birkeland +2,0
11. Ondřej Moravec +12,0
21. Michal Šlesingr +19,0
23. Michal Krčmář +21,0
Běžecké časy
1. Martin Fourcade 32:48,5
2. Emil Hegle Svendsen +11,5
3. Quentin Fillon Maillet +14,2
23. Michal Šlesingr +1:48,5
25. Michal Krčmář +2:03,4
28. Ondřej Moravec +2:16,4

Foto: Johannes Thingnes Bø (© Tor Atle Kleven, pod licencní BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *