Home > Závody > SP Antholz: Podčufarovová slaví životní výhru. Vítková se Soukalovou v TOP10

SP Antholz: Podčufarovová slaví životní výhru. Vítková se Soukalovou v TOP10

Olga Podčufarovová

Olga Podčufarovová

Foto: Olga Podčufarovová (© biathlonrus.com)

Na první výhru v kariéře dnes ve sprintu v italském Antholzi dosáhla Ruska Olga Podčufarovová. V neoblíbeném středisku se zadařilo i Češkám, Veronika Vítková skončila 8. a Gabriela Soukalová 9.

Výborný start pro domácí

Dlouhých 23 let před dnešním závodem čekali v Antholzi na domácí medailistku. Po první střelbě se zdálo, že by tohle čekání mohlo brzy skončit. Dorothea Wiererová tradičně rychle střílela a také výborně běžela, což jí dávalo náskok 8,8 sekundy na druhou Olgu Podčufarovovou. O kousek zpět byla například další z Italek Karin Oberhoferová, ale také Gabriela Soukalová. Češkám první střelbě celkem vyšla, na trestný okruh nemusely ani Charvátová s Vítkovou.

Rusky úřadovaly

Podčufarovová přidala na druhé střelbě druhou nulu a bylo jasné, že je velmi blízko umístění na stupních vítězů. Hned po ní střílela Dorothea Wiererová a jednou minula. I tak to domácí hvězdě stačilo na průběžné druhé místo se ztrátou 14 vteřin. Olga Podčufarovová svou pozici v posledním kole s přehledem kontrolovala a mohla se radovat z premiérového vítězství. Pro Rusko je to první triumf od Mistrovství světa v Kontiolahti, kde se ve vytrvalostním závodě radovala ze zlata Jekatěrina Jurlovová. A shodnou okolností se tato žena vešla na stupně vítězů i dnes. Skončila třetí za Wiererovou.

Češky přepisovaly maxima

Čtvrtá Anaïs Bescondová z Francie ukázala, že jí sedí vysoká nadmořská výška. Solidně si vedla i její krajanka, dnes šestá Marie Dorinová Habertová. Ta mírně stáhla v celkovém pořadí Gabrielu Soukalovou, ale opravdu jen mírně. Česká jednička totiž přijela do cíle na velmi solidní 9. příčce, čímž si vylepšila své maximum z Antholze. Obdobně dobře si vedla i Veronika Vítková, jež dokonce těsně Soukalovou porazila a připsala si 8. místo. Na bodech skončila i 27. Eva Puskarčíková. Do stíhacího závodu dále proklouzly 51. Lucie Charvátová a ve druhém individuálním startu v životě i 55. Jessica Jislová. Závod se nepovedl 89. Barboře Tomešové.

Soukalová nyní vede Světový pohár o 67 bodů. Navíc se dostala i do čela disciplíny. Další body bude moci stejně jako další biatlonistky přidat v sobotu ve 13:15, kdy se jede stíhací závod. Ještě předtím, zítra ve 14:30, pojedou muži sprint.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Gössnerová (18:25,6), 2. Eckhoffová (+12,2), 3. Dorinová Habertová (+17,9) – 13. Soukalová (+40,3), 22. Vítková (+1:02,6), 35. Charvátová (+1:15,1), 42. Puskarčíková (+1:20,6), 55. Jislová (+1:38,8), 81. Tomešová (+2:32,9)

Střelecké časy: 1. Wiererová (49,0), 2. Hauserová a Riederová (+3,0) – 21. Charvátová (+13,0), 26. Puskarčíková (+14,0), 30. Tomešová (+15,0), 41. Vítková a Jislová (+17,0), 48. Soukalová (+19,0)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu žen

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *