Home > Preview > SP Hochfilzen: Češi sází ve štafetách na mládí (startovní listiny)

SP Hochfilzen: Češi sází ve štafetách na mládí (startovní listiny)

Markéta Davidová

Druhý díl Světového poháru v Hochfilzenu uzavřou štafety. Čeští trenéři do nich posílají Adama Václavíka či Markétu Davidovou. A co další týmy?

Štafeta mužů
Neděle 10. 12. | 11:30
cze 7. Šlesingr, Moravec, Václavík, Krčmář
Startovní listina

Tři poslední štafety vyhráli v Hochfilzenu Rusové. Největší radost měli z té poslední výhru na Mistrovství světa. Z tehdejší sestavy zůstali Anton Šipulin, Anton Babikov a Maxim Cvetkov. Alexeje Volkova nahradí Matvej Jelisejev. Vyrovnané kvarteto se může ucházet o vítězství i dnes.

Na vyrovnané výkony všech čtyř členů budou spoléhat i Němci vedení Simonem Schemppem. Francie jako jediná v minulé sezóně vyhrála dva závody, ale dnes bude oslabena. Místo Martina Fourcada pojede premiérově mladý Emilien Jacquelin.

Velmi úsporně pak pojali štafetu Norové. Nominovali doslova béčko – Bjørndalena, L’Abée-Lunda, Bjøntegaarda a Birkelanda. Mezi favority bychom měli obligátně zařadit i Rakušany, ale na domácí půdě se jim zatím nedaří. Překvapit by mohli spíš Ukrajinci, Švýcaři nebo i Slovinci, kteří mají po čase celkem slušnou čtveřici.

Věřme, že si nad očekávání povede i český tým. Muži zatím tápou, ani jednou se nevešli do elitní desítky. Vedle tradičního tria dostane šanci Adam Václavík a právě na jeho střelbě bude zřejmě stát případný úspěch či neúspěch.

Štafeta žen
Neděle 10. 12. | 14:10
cze 5. Puskarčíková, Jislová, Davidová, Vítková
Startovní listina

Všech pět štafet v minulé sezóně ovládly Němky. Nyní by to nemusely mít tak snadné, byť posílají do závodu to nejlepší. Laura Dahlmeierová ale zatím není v top formě. V té se naopak nachází většina Norek. Čtveřice Tandrevoldová, Fenneová, Solemdalová a Olsbuová by mohla být právě tou nejvíce favorizovanou.

Vedle norských biatlonistek mají výtečnou formu i ty ukrajinské v čele s Julijí Džimovou. Ukrajinky mohou navázat na triumf z roku 2013 nebo na světové stříbro z letošního šampionátu. Třetí byla na Mistrovství světa Francie. Její reprezentantky se ale nyní v Hochfilzenu výrazněji neprosadily.

Boj o pódium by se měl týkat i Bělorusek či Italek, které posílají do akce to nejlepší. Uspět můžou i vyrovnané Švédky, Rusky by musela podržet střelba. Přidají se do tohoto souboje i Češky?

Trenér Zdeněk Vítek podle očekávání poslal na první úsek Evu Puskarčíkovou. Následně by se měla Jessica Jislová pokusit co nejméně ztratit v běhu. Markéta Davidová zase bude bojovat především na střelnici. Čeká ji teprve druhý štafetový start, v tom prvním se trestnému kolu nevyhnula. Závod uzavře česká jednička Veronika Vítková.

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *