Home > Závody > SP Hochfilzen: Martin Fourcade přidal třetí výhru v sezóně. Moravec končí 20.

SP Hochfilzen: Martin Fourcade přidal třetí výhru v sezóně. Moravec končí 20.

Martin Fourcade

Martin Fourcade

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Pět individuálních startů ve Světovém poháru a tři výhry. Tu třetí přidal Martin Fourcade v dnešním stíhacím závodě. Nejlepším Čechem byl v rakouském Hochfilzenu 20. Ondřej Moravec.

V čele Schempp a pak Šipulin

Náskok, který si Simon Schempp vybojoval na Martina Fourcada po sprintu, se prakticky rozplynul už po první střelbě, kde oba zastříleli za nula. Stejně se vedlo i Antonu Šipulinovi a Tarjeimu Bøovi, kteří vedoucí duo pronásledovali. České příznivce zarmoutily dvě minely Ondřeje Moravce, naopak Jaroslava Soukupa dostala nula na provizorní body.

I po druhé položce byla na čele dvojice, Schemppa však nyní doplnil a dokonce o dvě vteřiny předjel Šipulin. Muže ve žlutém přibrzdily dvě nepřesnosti. Moravec se Soukupem tentokrát stříleli čistě a pohybovali se kolem 30. místa.

Nakonec se raduje M. Fourcade

Schempp se ještě na chvilku vrátil do čela závodu. Na třetí střelecké zastávce jednou chyboval a lehce utrhl dvakrát nepřesného Šipulina. Na druhou stranu se k němu doklapli čistí M. Fourcade a T. Bø. Další nula posunula pořadím vzhůru Moravce, Soukupa zase srazily tři minely.

Nulu na závěrečné střelbě zaznamenali M. Fourcade, Schempp a Šipulin. Francouz hned po odjezdu ze střelnice Schemppovi nastoupil a bylo jasné, že si jede pro vítězství. Skutečně tomu tak bylo. Martin Fourcade tak vyhrál již třetí závod letošní sezóny a zvýšil své vedení ve SP na 53 bodů. Své pozice v závěrečném okruhu bezpečně jistili i druhý Schempp a třetí Šipulin.

Tři Norové v TOP7, dva Češi na bodech

Norským závodníkům dnes sice uniklo pódium, kvalitní výsledky se však dostavily. Tarjei Bø obsadil čtvrté místo, Ole Einar Bjørndalen šesté a Emil Hegle Svendsen sedmé. Bjørndalen zároveň drží druhou příčku v celkovém hodnocení SP. Třetí je Quentin Fillon Maillet, který se dnes zařadil hned za Nory. Domácí fanoušky potěšil pátý Dominik Landertinger. Slušný závod konečně potkal 10. Slovince Jakova Faka.

Výchozí 24. místo nakonec o čtyři příčky vylepšil Ondřej Moravec. Potěšitelné jsou hlavně tři nuly v řadě po špatné úvodní položce. Jeden bod připisuje 40. Jaroslav Soukup.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. M. Fourcade (26:54,4), 2. Weger (+2,2), 3. Svendsen (+5,8) – 19. Moravec (+30,9), 41. Soukup (+1:07)

Střelecké časy: 1. Eder (1:28,0), 2. M. Fourcade (+11,0), 3. Šipulin a Smith (+12,0) – 15. Soukup (+22,0), 42. Moravec (+34,0)

Výsledkový servis

Výsledky stíhacího závodu

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *