Home > Závody > SP Kontiolahti: Domračevová těsně ovládla sprint. Vítková dojela šestá

SP Kontiolahti: Domračevová těsně ovládla sprint. Vítková dojela šestá

Darja Domračevová

Půl sekundy. Takový byl rozestup mezi vítězkou sprintu v Kontiolahti Darjou Domračevovou a druhou Franziskou Hildebrandovou. Skvěle se vedlo Veronice Vítkové, která si šestým místem vyrovnala své maximum ve finském středisku.

Domračevová letěla za vítězstvím

Po štafetovém triumfu na olympijských hrách se Darja Domračevová dočkala dalšího úspěchu. Vyhrála první poolympijský závod Světového poháru. Na trati v Kontiolahti nebylo rychlejší běžkyně, Domračevové ale situaci trochu zkomplikoval poslední netrefený terč.

Po druhé střelbě se zařadila na první místo, ale o chvilku později ji o sekundu předstihla rovněž jednou nepřesná Lisa Vittozziová. O celých 17,6 sekundy pak byla lepší čistá Franziska Hildebrandová.

Běloruska si skvělým výkonem v posledním kole zajistila už 28. vítězství v kariéře. Zkušená Němka v cílové rovince úplně vytuhla, nezmohla se ani na tradiční předkopnutí lyže, což ji možná stálo první místo. Z toho druhého totiž ztrácela jen půl sekundy. Na stupně vítězů se dostala po dvou letech.

To třetí Vittozziová se dostala na stupně vítězů už podruhé v této sezóně a potřetí v kariéře. Italka měla bezpečný polštář před Julijí Džimovou a Laurou Dahlmeierovou.

Franziska HildebrandováFoto: Franziska Hildebrandová (Autor: Petr Zbranek)

Vítkové letos sprinty jdou

V předcházejících třech sprintech byla Veronika Vítková třetí a skvěle si vedla i dnes. Obě položky zvládla čistě, po té druhé ji od stupňů vítězů dělily pouhé tři sekundy. Útok na medaili už ale nebyl v silách české reprezentantky, dojela si pro šesté místo.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Zbranek)

Jen o jednu desetinu za Vítkovou skončila rovněž bezchybná Vita Semerenková. Osmá byla Marie Dorinová Habertová, devátá Maren Hammerschmidtová a desátá Kaisa Mäkäräinenová. Finka využila zaváhání 30. Anastasie Kuzminové a celkově už vede o 35 bodů.

Vedle Vítkové zvládla dnešní závod čistě i Jessica Jislová. S pomalejším během jí to stačilo na pěkné 22. místo, jen jednou byla ve Světovém poháru výš. Méně se vedlo 50. Evě Puskarčíkové a 87. Veronice Zvařičové.

Jessica JislováFoto: Jessica Jislová (Autor: Petr Zbranek)

České biatlonistky výrazně předčily Švýcarky, se kterými na dálku bojují o desáté místo v poháru národů. Nyní už mají náskok 432 bodů a vypadá to, že ani absence v Ťumeni je o pět míst pro další sezónu nepřipraví.

Zítra jsou v Kontiolahti na programu smíšené závody, ve 13:40 dvojice a v 16:45 štafeta.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
6. Veronika Vítková 0+0 1:02,1 39. +45,7 22.
22. Jessica Jislová 0+0 1:01,8 38. +1:25,0 51.
50. Eva Puskarčíková 0+2 58,2 21. +1:30,5 54.
87. Veronika Zvařičová 2+1 57,5 19. +2:05,3 76.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Darja Domračevová (Autor: Wikijunkie/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *