Home > Preview > SP Kontiolahti: Naváže Vítková ve sprintu na předešlé úspěchy? (startovní listina)

SP Kontiolahti: Naváže Vítková ve sprintu na předešlé úspěchy? (startovní listina)

Veronika Vítková

Čtyři české reprezentantky v čele s olympijskou medailistkou Veronikou Vítkovou nastoupí do sprintu ve finském Kontiolahti. Závod netradičně odvysílá ČT 2.

Sprint žen
Pátek 9. 3. | 17:45
cze 13. Zvařičová, 27. Puskarčíková, 44. Vítková, 76. Jislová
Startovní listina

Jakou startovní pozici zvolit? To byla důležitá otázka před dnešním sprintem. Podle předpovědi by totiž v průběhu závodu mohlo doznívat sněžení.

Zkraje závodu uvidíme na startu možná dvě největší favoritky – Darju Domračevovou a Lauru Dahlmeierovou. Forma obou biatlonistek od začátku sezóny gradovala, což se ukázala i na olympiádě. Dahlmeierová tam ovládla mimo jiné i sprint.

Ve středu startovního pole, od čísla 42. až 46., vyběhnou Anastasia Kuzminová, Hanna Öbergová, Veronika Vítková, Kaisa Mäkäräinenová a Anaïs Bescondová.

Kuzminová už v tomto ročníku dva sprinty ovládla. V Pchjongčchangu navíc ukázala, že ji neopustila parádní běžecká forma. Druhá je v hodnocení disciplíny Vítková, která byla ve sprintech včetně toho olympijského třikrát v řadě bronzová.

Potěšit domácí fanoušky bude chtít při svém loučení Mäkäräinenová. V Kontiolahti už sprint dvakrát vyhrála. Naposledy se však nejlíp vedlo Tiril Eckhoffové. Norka byla nejlepší i v posledním sprintu ve Světovém poháru v Antholzi.

Čeští trenéři do závodu vedle Vítkové posílají Veroniku Zvařičovou, Evu Puskarčíkovou a Jessicu Jislovou. Půjde o cenné body do poháru národů, kde Češky soupeří především s Polkami a Švýcarkami.

Foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *