Home > Preview > SP Kontiolahti: Smíšené dvojice pojedou Moravec s Vítkovou (startovní listiny)

SP Kontiolahti: Smíšené dvojice pojedou Moravec s Vítkovou (startovní listiny)

Ondřej Moravec

To nejlepší do smíšených dvojic. Taková je taktika českých trenérů pro sobotní závody Světového poháru v Kontiolahti. Příležitost dostane duo Veronika Vítková a Ondřej Moravec, ve smíšené štafetě se zase představí Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Michal Krčmář a Adam Václavík.

Smíšené dvojice
Sobota 10. 3. | 13:40
cze 10. Vítková, Moravec
Startovní listina

Dvakrát v řadě Lisa Hauserová a Simon Eder ovládli smíšené dvojice, předtím byli dvakrát druzí. To z nich dělá favority i pro historicky sedmý závod této disciplíny. Konkurence ale bude značná.

Jen ty nejvyšší ambice má hvězdné norské duo Marte Olsbuová a Johannes Thingnes Bø. To samé platí pro Rusko složené z Jekatěriny Jurlovové-Perchtové a Antona Šipulina.

O stupně vítězů můžou bojovat i Veronika Vítková s Ondřejem Moravcem. Právě Moravec se před rokem spolu s Gabrielou Koukalovou postaral o české maximum v této disciplíně – 6. místo.

Uspět může i více než deset dvojic, třeba ty z Francie, Itálie, Jižní Koreje, USA, Německa, Slovinska, Kanady, Švédska či Slovenska. Čeká nás velmi otevřený závod.

Smíšená štafeta
Sobota 10. 3. | 16:45
cze 13. Puskarčíková, Jislová, Krčmář, Václavík
Startovní listina

Smíšená štafeta nebude mít úplně jasné favority. Podle papírových předpokladů by na tom nejlíp mohla být Itálie. Vždyť Lisa Vittozziová, Dominik Windisch a Lukas Hofer ve sprintech i na olympiádě zářili. Skvělý výkon můžeme čekat i od Dorothey Wiererové na prvním úseku. Italský mix byl na úvod sezóny v Östersundu druhý, v Pchjongčchangu pak třetí.

Favorizované bude i Německo, byť pojede v oslabené sestavě Franziska Hildebrandová, Franziska Preußová, Erik Lesser a Benedikt Doll. Zlato na olympiádě brala Francie, ale dnes se bude muset obejít bez své největší hvězdy. Pojedou Marie Dorinová Habertová, Anaïs Bescondová, Simon Desthieux a Quentin Fillon Maillet.

Švédsko vyrukuje jak s Hannou Öbergovou, tak se Sebastianem Samuelssonem. O nejvyšší příčky budou chtít zabojovat také Rusko, Norsko, USA, Ukrajina a snad i Česká republika.

Česká sestava bude hodně experimentální. Na první úsek se tradičně vydá Eva Puskarčíková, ten druhý obstará čistá ze sprintu Jessica Jislová. Michal Krčmář si na třetím úseku bude chtít zlepšit reputaci po čtvrtečním kolapsu a Adama Václavíka čeká na závěrečném úseku premiéra ve smíšené štafetě.

Připomeňme, že smíšená štafeta poběží mimořádně od 16:15 v přímém přenosu na ČT 2. Smíšené dvojice vysílá tradičně ČT sport, a to od 13:10.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *