Home > Preview > SP Nové Město 2016: Startovní listiny závodů s hromadným startem

SP Nové Město 2016: Startovní listiny závodů s hromadným startem

Martin Fourcade

Dočká se česká reprezentace v Novém Městě na Moravě alespoň jedné medaile? Poslední šanci přinášejí hromadné starty, do nichž zasáhnou čtyři muži a tři ženy.

Závod s hromadným startem mužů
18. 12. | 11:45
cze 13. Krčmář, 19. Šlesingr, 21. Moravec, 30. Soukup
Startovní listina

Pokud Martin Fourcade vyhraje dnešní hromadný start, odveze si z Vysočiny zlatý hattrick. Zabránit mu v tom bude chtít především Anton Šipulin, který byl ve sprintu i ve stíhačce druhý. A také Simon Schempp. Po nepovedeném sprintu předvedl Němec skvělou stíhací jízdu, ani jednou nechyboval a skončil čtvrtý. po odečtení ztrát ze sprintu byl on tím nejrychlejším mužem.

Všech 20 terčů trefil ve stíhacím závodě i Quentin Fillon Maillet, který právě těsně zdolal Schemppa. K favoritům tak bude patřit i v hromadném startu, podobně jako Johannes Bø nebo Andrejs Rastorgujevs.

Skvělou běžeckou formou se v Novém Městě na Moravě prezentuje Michal Šlesingr. Ve stíhačce měl dokonce třetí čas, takže to chce „jen“ slušně zastřílet. To je úkolem i pro zbylé trio Čechů. U Ondřeje Moravce pak bude hrát roli to, s jakou zbraní vyjede na trať. Jestli se podaří opravit tu starou, nebo mu bude dovezena nová. Každopádně jeho výkon ve sprintu byl velmi nadějný a vlastně mu vyšel i start do stíhačky.

Závod s hromadným startem žen
18. 12. | 14:15
cze 5. Koukalová, 8. Puskarčíková, 14.Vítková
Startovní listina

Nové Město na Moravě našlo zatím svou královnu v podobě Anaïs Chevalierové. Po premiérovém pódiu si včera došla dokonce pro výhru. Udivila hlavně chladnokrevnou střelbou, která jí může k úspěchu pomoci i dnes. Velkou konkurentkou jí bude podobně jako ve stíhačce Dorothea Wiererová. Italská závodnice sice nevstoupila do sezóny ideálně, ale v Česku se jí vede.

Kdo se naopak trochu trápí, je Laura Dahlmeierová. Vedoucí žena Světového poháru se zatím úplně neskamarádila s novoměstskou střelnicí. To ostatně ani Kaisa Mäkäräinenová či Justine Braisazová.

Na Marii Dorinové Habertové je, aby při úspěších Chevalierové potvrdila roli francouzské jedničky. S tím nebude mít v ruském týmu problém Tatjana Akimovová, u které by nás už nepřekvapil další kvalitní výkon. To platí i pro Susan Dunkleeovou či Franzisku Preußovou, která se úspěšně vrací po nemoci.

Gabriela Koukalová bude muset doplnit velmi rychlý běh alespoň lehce nadprůměrnou střelbou, aby živila šance na úspěch. Ještě důležitější bude počínání si na střelnici pro Veroniku Vítkovou a Evu Puskarčíkovou.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *