Home > Preview > SP Oberhof 2017: Startovní listina sprintu žen

SP Oberhof 2017: Startovní listina sprintu žen

Darja Domračevová

Dnešní sprint žen v Oberhofu přinese návrat Darji Domračevové i absenci domácí hvězdy Laury Dahlmeierové. Na startu ve 14:15 nebude ani Veronika Vítková, ale další čtyři Češky scházet nebudou.

Sprint žen
6. 1. | 14:15
cze 1. Koukalová, 10. Puskarčíková, 17. Charvátová, 74. Jislová
Startovní listina

První ženou na startu bude Gabriela Koukalová. Jednička na hrudi koresponduje s rolí české jedničky pro dnešní závod. Při absenci Laury Dahlmeierové je žhavou favoritkou. Skvělá forma ale zdobí i Dorotheu Wiererovou. Italka byla navíc naposledy ve sprintu v Oberhofu druhá. Porazila ji jen Veronika Vítková, která bohužel kvůli nemoci svou výhru obhajovat nebude.

O nejvyšší příčky budou usilovat i Kaisa Mäkäräinenová a Marie Dorinová Habertová. Je ale otázkou, jak si poradí se zrádnou střelnicí. Na druhou stranu předpověď počasí není špatná. Nemělo by skoro vůbec foukat, navíc se čeká jasná a prosluněná obloha. Nepříjemný může být snad jen mráz, až 11stupňový.

Velkou neznámou bude Darja Domračevová, která se po dvou letech vrací do kolotoče Světového poháru. I když neznámou… Podle zákulisních zpráv neztratila nic ze své někdejší skvělé výkonnosti.

Domácí reprezentace se dnes nemůže spoléhat na Dahlmeierovou a Preußovou, přesto bude mít dobré šance v duu H. Vanessa Hinzová a Franziska Hildebrandová se ukazují v dobré formě, což potvrdily parádními výkony během sváteční exhibice v Gelsenkirchenu.

Na přední příčky myslí i české reprezentantky. Vedle Gabriely Koukalové to bude hlavně Eva Puskarčíková, která by právě v Oberhofu mohla využít své střelecké kvality a třeba zaútočit na další výsledek v TOP10. Bodový zisk by měl být největším cílem pro Lucii Charvátovou a Jessicu Jislovou.

Foto: Darja Domračevová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *