Home > Preview > SP Oberhof 2017: Startovní listiny závodů s hromadným startem

SP Oberhof 2017: Startovní listiny závodů s hromadným startem

Gabriela Koukalová

Tečku za Světovým pohárem v Oberhofu udělají závody s hromadným startem. Největší událostí bude pro domácí fanoušky návrat Laury Dahlmeierové, kterou včera Gabriela Koukalová připravila o žlutý trikot.

Závod s hromadným startem mužů
8. 1. | 12:30
cze 12. Šlesingr, 14. Moravec, 15. Krčmář
Startovní listina

Biatlonisty by v závěrečný den mohlo potěšit zlepšené počasí. Teplota se bude blížit k nule a vítr by měl být mírnější. Zároveň můžeme očekávat slabé sněžení.

Ať už bude jakkoliv, tak bude největším favoritem Martin Fourcade. V Oberhofu vyhrál předešlé dva hromadné starty a v této sezóně už má na svém kontě 9. výher. Druhé místo bude obhajovat Anton Šipulin, ale nyní se mu moc nedaří. Poslední tři závody byl mimo TOP10. Zastoupit by ho měl jeho jmenovec Anton Babikov.

Atak na Fourcada určitě chystají Norové v čele s Emilem Hegle Svendsenem. Do boje o medaile bude chtít promluvit i Michal Šlesingr. Obhájce páté příčky je ve famózní běžecké formě. To se nedá říct o jeho krajanech Ondřeji Moravcovi a Michalu Krčmářovi.

Silnějším týmem momentálně disponují Němci. Trio Erik Lesser, Arnd Peiffer a Simon Schempp se v Oberhofu ukazuje skvěle. To platí i o Italech. Dominik Windisch bude útočit na třetí pódium v řadě a doplnit ho může i Lukas Hofer.

Závod s hromadným startem žen
8. 1. | 14:40
cze 1. Koukalová, 12. Puskarčíková
Startovní listina

I do třetího závodu v Oberhofu se vydá Gabriela Koukalová s číslem jedna, teď navíc ve žlutém provedení. Dnes už se jí ale postaví Laura Dahlmeierová, která je po dobrovolné pauze jistě odpočatá a plná sil.

Vítězství ve stíhacím závodě nakoplo Marii Dorinovou Habertovou. Pro Kaisu Mäkäräinenovou bude zase motivací fakt, že jí v této sezóně stále uniká výhra.

Vedle Dahlmeierové se dá čekat atak medailových pozic i od dalších Němek. Maren Hammerschmidtová byla pátá ve sprintu, čtvrtá ve stíhacím závodě a… Dobrou náladu si bude chtít ze soboty přenést také Vanessa Hinzová. V bojích o nejvyšší příčky ještě očekávejme Dorotheu WiererovouMarte Olsbuovou či Anaïs Chevalierovou.

Po boku Koukalové se do závodu vydá i Eva Puskarčíková. Ve stíhacím závodě poměrně slušně běžela, což by mohl být předpoklad pro dobrý výsledek v hromadném startu.

Foto: Laura Dahlmeierová a Gabriela Koukalová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *