Home > Závody > SP Oberhof: Fourcade se vrátil na vítěznou vlnu. Šlesingr byl ve stíhačce 7.

SP Oberhof: Fourcade se vrátil na vítěznou vlnu. Šlesingr byl ve stíhačce 7.

Martin Fourcade

Jméno Martin Fourcade je zpět v kolonce vítěz. Francouz ve stíhacím závodě v Oberhofu doslova deklasoval své soupeře, když si nejlépe poradil s nepříjemným větrem. Další povedené vystoupení má za sebou 7. Michal Šlesingr.

Na čele 7 mužů

Střelecké položky v dnešním větrném stíhacím závodě hodně míchaly pořadím, ale ta první proběhla ještě v relativním klidu. Julian Eberhard s Michalem Šlesingrem zastříleli v dobrém tempu za nula a drželi si náskok na své pronásledovatele. Těmi byli Erik Lesser, Dominik Windisch a také Martin Fourcade.

První část závodu vyšla fantasticky Adamu Václavíkovi. V úvodním kole se blýskl druhým nejrychlejším běžeckým časem a také čistou střelbou. Český mladík se posunul už do elitní desítky. Václavíkovi vyšla i druhá ležka. Udělal jen jednu chybu a stále se držel na dosah TOP10.

Chybovali i další. Eberhard, Šlesingr a Fourcade museli obkroužit jedno trestné kolo. Na čele se vytvořila silná 7členná skupina, která kromě tohoto tria čítala i bezchybné kvarteto Windisch, Lesser, Babikov a Peiffer.

Fantastický Fourcade

O vítězi prakticky rozhodla už třetí střelba. Celá vedoucí skupina chybovala, až na Fourcada. Muž ve žlutém si tak vybudoval náskok 37 vteřin na Arnda Peiffera a 42 na Maxima Cvetkova. Šlesingr se i přes dvě chyby držel na skvělém čtvrtém místě.

Martin Fourcade si na svých závěrečných pěti výstřelech dával záležet a několikrát měl i trochu štěstí. Zastřílel však za nula, a tak nebylo co řešit. Francouz zvýšil svůj náskok na více než minutu a půl, což mu dovolilo více než poklidný dojezd do cíle. Fourcade vyhrál 8. závod v sezóně z 10. možných a už svůj čtvrtý v Oberhofu.

Němci se dočkali

Nezávodilo se ani o druhou pozici. Arnd Peiffer ji po bezchybné čtvrté položce jasně kontroloval a ukončil tak pětileté čekání domácích borců na individuální medaili v Oberhofu. A mohlo být na tribunách ještě veseleji, kdyby Erik Lesser v závěru našel zbytky sil a docvakl se na duo Dominik Windisch a Emil Hegle Svendsen.

Souboj o třetí příčku nakonec o dvě desetiny vyhrál Ital, který tak zopakoval své umístění ze sprintu a potřetí v kariéře vystoupal na stupně vítězů. Nejlepším Rusem byl 6. Anton Babikov.

Rychlý Šlesingr

Michal Šlesingr si hodně postál na poslední střelbě a navíc zdvojnásobil svůj počet chyb. Ze střelnice odjížděl jako 11. V cíli jsme ho však mohli vidět na skvělé 7. příčce. Český reprezentant totiž opět exceloval na trati a v posledním kole byl vůbec ze všech nejrychlejší.

Tím úplně nejrychlejším mužem dnes byl 8. Nor Henrik L’Abée-Lund, který na cílové pásce zdolal Artěma Prymu. Ukrajinec si ale zaslouží obrovskou pochvalu za neuvěřitelný posun z 58. místa až na 9.

Nadějně rozjetý závod Adama Václavíka dostal trhlinu na první stojce, kde vyrobil hned čtyři chyby. Na té druhé chyboval dvakrát a nakonec si dojel pro další body za 33. příčku. Další dva Češi si vedli o něco lépe. Ondřej Moravec prožil takový rozpolcený závod. Zářil na střelnici, kde mířil jen dvakrát vedle, ale trápil se na trati. Ve výsledku si tak pohoršil z 19. pozice na 21. Menší propad zaznamenal i čtyřikrát nepřesný a celkově 28. Michal Krčmář.

Střelecké časy
1. Michael Rösch 1:38,0
2. Anton Babikov +20,0
2. Jurij Šopin +20,0
2. Fabien Claude +20,0
27. Ondřej Moravec +49,0
27. Adam Václavík +49,0
48. Michal Šlesingr +1:15,0
49. Michal Krčmář +1:16,0
Běžecké časy
1. Henrik L’Abée-Lund 31:10,4
2. Anton Babikov +8,7
3. Emil Hegle Svendsen +12,4
6. Michal Šlesingr +19,1
33. Adam Václavík +1:19,9
37. Michal Krčmář +1:38,5
49. Ondřej Moravec +2:08,8

Foto: Martin Fourcade (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *