Home > Závody > SP Oberhof: Koukalová dojela ve stíhačce druhá a jde do žlutého

SP Oberhof: Koukalová dojela ve stíhačce druhá a jde do žlutého

Gabriela Koukalová

Laura Dahlmeierová už není vedoucí ženou Světového poháru. Díky druhému místu ve stíhacím závodě v Oberhofu ji předstihla Gabriela Koukalová. Česká reprezentantka dnes nestačila jen na Marii Dorinovou Habertovou.

Štěstí stojí při Koukalové

Lépe už Gabriela Koukalová do stíhacího závodu vstoupit nemohla. K dobrému běhu z úvodního kola přidala nulu na úvodní střelbě a rozšířila svůj náskok. Duo Marie Dorinová Habertová a Kaisa Mäkäräinenová totiž jednou chybovalo a ztrácelo kolem 40 vteřin. Druhou příčku s podobnou ztrátou držela domácí Marem Hammerschmidtová.

Biatlonové božstvo stálo během druhé ležky při Gabriele Koukalové. Česká reprezentantka vypálila všechny rány na devět hodin, viděli jsme i kalibry. Terče ale spadly, což bylo důležité vzhledem k nulám Dorinové Habertové a Mäkäräinenové. Silné duo ztrácelo přes 38 vteřin. Další závodnice už zaostávaly o více než minutu.

Dřep a propad na druhou příčku

Třetí střelba byla pro Koukalovou velkou zkouškou. Na první výstřel si počkala, ale bohužel minula. Další čtyři terče už sestřelila, i když před sestřelením toho posledního si musela udělat dřep. Před Češku se tak o 5,5 vteřiny dostala čistá Dorinová Habertová. Mäkäräinenová také musela na trestné kolo.

Na poslední střelbě se utkaly Marie Dorinová Habertová a Gabriela Koukalová v přímém souboji o vítězství. Francouzka minula jeden terče, Češka dva. Dorinová Habertová si tak mohla vychutnat jízdu za premiérovou individuální výhrou v této sezóně.

Koukalová se zase mohla těšit jízdou nejen za stříbrem, ale také za žlutým trikotem. O 9 bodů totiž předstihla Lauru Dahlmeierovou. Pět bodů na Češku ztrácí dnes třetí Kaisa Mäkäräinenová. Koukalové k dobrému výsledku pomohl i nejrychlejší běžecký čas.

Velké rozdíly

Rozestupy mezi biatlonistkami byly dnes markantní. Čtvrtá Maren Hammerschmidtová přijela na rozradostněný stadion až dvě minuty po vítězce. Zadařilo se i její krajance Vanesse Hinzové, která se posunula z 34. příčky až na 6. Mezi dvě Němky se vklínila Francouzka Anaïs Bescondová.

Evě Puskarčíkové se vůbec nepovedl vstup do závodu, když na úvodní ležce minula hned třikrát. Na dalších položkách přidala ještě čtyři chyby, ale i tak poskočila z 42. příčky na 36. O dvě pozice před ní dojela do cíle Darja Domračevová. Obě ztrácely výrazně přes čtyři minuty.

Střelecké časy
1. Jana Gereková 1:48,0
2. Eva Puskarčíková +2,0
3. Susan Dunkleeová +14,0
48. Gabriela Koukalová +1:08,0
Běžecké časy
1. Gabriela Koukalová 29:07,3
2. Marie Dorinová Habertová +2,4
3. Kaisa Mäkäräinenová +4,8
21. Eva Puskarčíková +54,5

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *