Home > Preview > SP Oberhof: Vyhraje sprint žen potřetí v řadě Češka? (startovní listina)

SP Oberhof: Vyhraje sprint žen potřetí v řadě Češka? (startovní listina)

Veronika Vítková

Prvním závodem Světového poháru v roce 2018 bude sprint žen v Oberhofu, který v minulých dvou letech ovládly české biatlonistky. Bude se historie opakovat?

Sprint žen
Čtvrtek 4. 1. | 12:30
cze 13. Jislová, 31. Vítková, 35. Puskarčíková, 53. Charvátová, 89. Zvařičová
Startovní listina

V roce 2015 kralovala sprintu v Oberhofu Veronika Vítková, o dva roky později vyhrála Gabriela Koukalová. Ta bude opět scházet, ale Vítková ve startovní listině nechybí. Tato sezóna jí zatím celkem vychází, v celkovém pořadí je 15.  Německé středisko jí hodně sedí, kromě zmíněné výhru tu byla dvakrát druhá.

Ty největší favoritky ale musíme hledat jinde. Navzdory nedávné nemoci ve startovní listině figuruje největší domácí hvězda Laura Dahlmeierová, která bude chtít protrhnout pětileté čekání na německou vítězku.

Na čtvrtou výhru v Oberhofu může útočit Darja Domračevová, která bude odpočatá po tom, co vynechala závody v Annecy. Forma zase hovoří pro vedoucí ženu Světového poháru Anastasii Kuzminovou či pro její pronásledovatelkyně Justine Braisazovou a Kaisu Mäkäräinenovou. Finka obhajuje druhé místo.

Na startu schází Marte Olsbuová či Markéta Davidová, která se k týmu připojí až pro štafetu. České reprezentantky se tak představí pouze v pěti.

Foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Zbranek)

2 thoughts on “SP Oberhof: Vyhraje sprint žen potřetí v řadě Češka? (startovní listina)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *