Home > Preview > SP Pchjongčchang 2017: Startovní listiny stíhacích závodů

SP Pchjongčchang 2017: Startovní listiny stíhacích závodů

Laura Dahlmeierová

Další krok směrem k zisku velkému křišťálovému glóbu dnes může udělat Laura Dahlmeierová. Do stíhacího závodu v Pchjongčchangu vyrazí z prvního místa, podobně jako mezi muži Julian Eberhard.

Stíhací závod žen
4. 3. | 10:45
cze 16. Puskarčíková, 21. Koukalová, 53. Vítková
Startovní listina

Laura Dahlmeierová bude mít ideální příležitost k tomu, aby vyhrála už pátý závod v řadě a devátý v sezóně. Na trať vyjede s náskokem 8,4 sekundy na překvapivě druhou ze sprintu Tiril Eckhoffovou. Čtyřpoložkový závod by však pro Norku měl být přetěžkou výzvou. V této sezóně v něm ještě nezastřílela líp než za čtyři.

Čtyři střelby budou hodně i na Kaisu Mäkäräinenovou. Na druhou stranu jí letos stíhačky sedí, dokonce je držitelkou červeného trikotu. Navíc má dobrou výchozí pozici, vystartuje jako čtvrtá. Její ztráta na Němku už ale jde k minutě.

Dokonce minutu a 43 sekund bude ztrácet na startu 21. Gabriela Koukalová. Podle svých svou už se ale lépe aklimatizovala a můžeme tak čekat posun vzhůru. Ostatně z šesti letošních stíhačce byla Koukalová čtyřikrát na stupních vítězů, takže se jí v této disciplíně daří.

Vzhledem k horší výchozí pozici tu ale bude ještě pár o trochu větších kandidátek na úspěch. Třeba Anaïs Chevalierová, která ze třetího místa ztrácí 41,6 sekundy. Nebo v dobré formě jezdící Susan Dunkleeová, která vystartuje těsně za Mäkäräinenovou.

 

Stíhací závod mužů
4. 3. | 12:30
cze 19. T. Krupčík, 24. Šlesingr, 43. Václavík, 49. Krčmář
Startovní listina

V úvodním stíhacím závodě této sezóny dojel Martin Fourcade třetí, dalších pět vyhrál. A nyní bude mít dobrou příležitost na šestý triumf a třeba i zajištění si malého křišťálového glóbu. K tomu potřebuje porazit Antona Šipulina o 19 bodů.

Fourcadovi nemusí vadit ani to, že na vítěze sprintu Juliana Eberharda ztrácí na první pohled propastných 45,4 sekundy. Rakušan bude totiž jako horší střelec pravděpodobně bojovat se čtyřmi střelbami. Svědčí o tom i jeho letošní výsledky ve stíhacích závodech. Krom 8. místa na Mistrovství světa se v nich ani jednou nevešel do TOP10.

Počtvrté v řadě se pokusí udržet si čisté konto druhý muž sprintu Lowell Bailey. Pokud se mu to povede, tak by ho stupně vítězů opět neměly minout. Zezadu na něj ale budou dotírat Dominik Landertinger, Erik Lesser či Dominik Windisch.

Z našich má nejlepší pozici Tomáš Krupčík, který se bude snažit vylepšit životní 19. místo. Delší závod by mu mohl sednout lépe i po běžecké stránce, navíc už bude snad také lépe aklimatizován.

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *