Home > Preview > SP Pokljuka 2015: Startovní listiny závodů s hromadným startem

SP Pokljuka 2015: Startovní listiny závodů s hromadným startem

startovní listina

startovní listina

Pokljuka dnes uvidí první závody s hromadným startem v sezóně a to hned s pěti českými želízky v ohni. Muži vyjedou na trať ve 12:00, ženy pak ve 14:15. Pozor, oba závody bude vysílat mimořádně ČT 2.

Před startem závodu s hromadným startem mužů

Vítězství z loňského roku bude obhajovat muž, jehož forma je v posledních dnech znamenitá – Rus Anton Šipulin. Druhý za ním tehdy skončil Martin Fourcade. Spolu se Simonem Schemppem by tito závodníci měli být největšími favority. Bez medaile ale nebude chtít zůstat norské trio Tarjei Bø, Emil Hegle Svendsen a Ole Einar Bjørndalen.

Jediným Čechem na startu je Ondřej Moravec. Dosud v Pokljuce absolvoval tři masáky, z nichž vytěžil 18., 11. a naposledy 7. místo. Padne letos poprvé u českým mužů elitní desítka?

Češi na startu

22. Ondřej Moravec (8. řada)

Startovní listina závodu s hromadným startem mužů

Před startem závodu s hromadným startem žen

Možná ještě více než u mužů by měla v závodě žen rozhodovat únava. Na tu si totiž stěžovala řada biatlonistek v čele s Marií Dorinovou Habertovou či Veronikou Vítkovou. Zcela fit se ovšem zdají Laura Dahlmeierová a Kaisa Mäkäräinenová. Finka ostatně obhajuje loňský triumf. Hned dvojitou motivaci bude mít Gabriela Soukalová. Pokusí se zařídit i na třetí štaci SP český pódiový výsledek a zároveň si sebrat zpět žlutý trikot.

Podruhé v kariéře pojede masák Eva Puskarčíková. Na konci minulé sezóny jí v Chanty-Mansijsku patřilo 20. místo. Lucii Charvátovou čeká velká premiéra.

Češky na startu

1. Gabriela Soukalová (1. řada)

8. Veronika Vítková (8. řada)

23. Lucie Charvátová (8. řada)

25. Eva Puskarčíková (9. řada)

Startovní listina závodu s hromadným startem žen

LIVE výsledky

Přímý přenos na webu ČT sport

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *