Home > Preview > SP Ruhpolding 2017: Startovní listina sprintu žen

SP Ruhpolding 2017: Startovní listina sprintu žen

Kaisa Mäkäräinenová a Laura Dahlmeierová

Další díl bitvy Gabriela Koukalová vs Laura Dahlmeierová obstará sprint žen v Ruhpoldingu. A stejně jako včera nás čeká napínavá podívaná až do konce, protože většina favoritek startuje s vyššími čísly.

Sprint žen
14. 1. | 14:30
cze 27. Charvátová, 47. Puskarčíková, 49. Vítková, 64. Koukalová, 93. Davidová
Startovní listina

Na dnešní sprint meteorologové předpovídají sněžení, což opět vedlo k úvahám o volbě startovní pozice. Dvě největší favoritky volily shodně – třetí skupinu. Laura Dahlmeierová odstartuje s číslem 55, Gabriela Koukalová bude mít 64. Aktuální forma hovoří spíš pro českou reprezentantku, která vyhrála tři z posledních čtyř závodů. Němka zvítězila naposledy v Pokljuce. Koukalová navíc obhajuje druhou příčku.

Už dvakrát letos byla ve sprintu druhá Kaisa Mäkäräinenová. Vítězství jí ale v aktuální sezóně pořád uniká, stejně jako nikdy nevyhrála v Ruhpoldingu. Náladu si zvedla už ve štafetě, kde s přehledem vyhrála úvodní úsek.

Odpočinek místo závodění ve čtvrtek zvolily Marie Dorinová Habertová a Dorothea Wiererová. Francouzka na poslední štaci v Oberhofu jednou vyhrála, Italka se tam spíš trápila. Obě nyní pojedou až v poslední třetině startovního pole.

Vítězství obhajuje Franziska Hildebrandová, ale na podobný úspěch dnes jen těžko naváže. I když je pravdou, že poslední sprinty v Ruhpoldingu neměly úplně očekávané vítězky. Před zkušenou Němkou se radovaly Fanny Birkelandová a Miriam Gössnerová.

Lákadlem sprintu je také návrat Ukrajinky Valj Semerenkové po skoro roční pauze. Z českého pohledu pak bude zajímavé sledovat, zda Veronika Vítková a Eva Puskarčíková navážou na povedené vystoupení ze štafety.

Foto: Kaisa Mäkäräinenová a Laura Dahlmeierová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *