Home > Preview > SP Ruhpolding 2017: Startovní listina štafety žen

SP Ruhpolding 2017: Startovní listina štafety žen

Markéta Davidová

V Pokljuce českým reprezentantkám medaile těsně unikla, nyní se o ni v Ruhpoldingu pokusí i s Markétou Davidovou. Češky by měly být největšími soupeřkami domácích Němek.

Štafeta žen
12. 1. | 14:30
cze 4. Puskarčíková, Davidová, Vítková, Koukalová
Startovní listina

Českou juniorku Markétu Davidovou čeká debut, když na druhém úseku nahradí Lucii Charvátovou. Trenéři chtějí před Mistrovstvím světa vyzkoušet více variant a tahle se vzhledem k střeleckému trápení Charvátové nabízela. Menší neznámou bude vedle výkonu Davidové i forma Veroniky Vítkové, která se vrací po nemoci. Naopak Eva Puskarčíková a Gabriela Koukalová by při současné formě měly být jistotou na prvním, resp. závěrečném úseku.

České biatlonistky se mohou pokusit navázat na výhru z roku 2015, o tři roky dříve byly třetí. Pozice největších favoritek ale právem připadá Němkám. Do závodu jdou pravděpodobně v nejsilnějším možném složení: Hinzová, Hammerschmidtová, Preußová a Dahlmeierová. Snad jen u Preußové je trochu riziko v tom, že závodí poprvé po nemoci.

Francouzský tým se naopak nemůže spoléhat na svou hvězdu Marii Dorinovou Habertovou. Italky z role favoritek vylučuje absence Dorothey Wiererové. To Norsko už disponuje jak Tiril Eckhoffovou, tak Marte Olsbuovou. Počítat musíme i s Polkami, Ukrajinkami či Švédkami. Právě ukrajinské kvarteto obhajuje vítězství z loňska, ale zdaleka nedisponuje takovou formou.

Foto: Markéta Davidová (© biathlonromania.ro)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *