Home > Preview > SP Ruhpolding: Češi mají v masácích početné zastoupení (startovní listiny)

SP Ruhpolding: Češi mají v masácích početné zastoupení (startovní listiny)

Ondřej Moravec

Finále pátého dílu Světového poháru v Ruhpoldingu obstarají závody s hromadným startem. Mezi muži bude mít Česká republika trojnásobné zastoupení, mezi ženami možná dvojnásobné.

Závod s hromadným startem mužů
Neděle 14. 1. | 12:15
cze 21. Krčmář, 23. Moravec, 28. Šlesingr
Startovní listina

Martin Fourcade může v hromadném startu rozšířit už tak rekordní sérii 14 pódií v řadě. Na začátku roku 2018 má nejstabilnější formu, o čemž svědčí tři výhry v řadě. Jenže Johannes Thingnes Bø zatím drží krok, on zase byl na stupních vítězů osmkrát v řadě.

Vedle těchto dvou favoritů budou chtít uspět i další Norové Emil Hegle Svendsen a Tarjei Bø. Výbornou formu bude potvrzovat Ital Lukas Hofer. Naopak se momentálně úplně nevede nejlepším Němcům v čele se Simonem Schemppem. Minulý rok však zvítězil Erik Lesser.

A minulý rok se dařilo také našim. Michal Krčmář dojel pátý a Ondřej Moravec sedmý. Při pohledu o dva roky zpátky najdeme Moravce na druhém místě, před třemi lety byl zase Michal Šlesingr v masáku v Ruhpoldingu třetí. Všichni tři se díky parádnímu vytrvalostnímu závodu pohodlně kvalifikovali mezi elitní třicítku.

Závod s hromadným startem žen
Neděle 14. 1. | 14:40
cze 8. Vítková
Startovní listina

V hromadném startu žen bude chtít potvrdit svou dominanci Anastasia Kuzminová. Slovenka už v této sezóně ovládla čtyři závody, byť ten poslední jí úplně nevyšel, skončila devátá.

Kaisu Mäkäräinenovou řadí mezi největší favoritky výborný běh, Dorotheu Wiererovou zase precizní střelba. Tyto dvě disciplíny by před domácími diváky mohla dobře spojit Laura Dahlmeierová, která po nemoci nabírá kondici.

S číslem osm vyrazí do závodu i Veronika Vítková. Určitě ji povzbudil triumf na posledním úseku štafety. Je v možná nejlepší formě za poslední dobu a měla by toho využit k dalšímu parádnímu výsledku, jako bylo třetí místo ve sprintu v Oberhofu. Je možné, že Vítkovou na startu doplní i Eva Puskarčíková, která je první náhradnicí.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *