Home > Závody > SP Ruhpolding: Heroický finiš Vítkové přinesl třetí místo. Vítězí Mäkäräinenová

SP Ruhpolding: Heroický finiš Vítkové přinesl třetí místo. Vítězí Mäkäräinenová

Veronika Vítková

Fantastický závod s fantastickým koncem pro český biatlon. Veronika Vítková vybojovala v závodě s hromadným startem v Ruhpoldingu třetí místo, když v závěru přespurtovala Kanaďanku Crawfordovou. Premiérové vítězství v sezóně bere Kaisa Mäkäräinenová, která se zároveň oblékla do žlutého trikotu.

Mäkäräinenová poprvé v sezóně vítězí, Vítková podruhé na pódiu

Byl to závod s velkým Z. V první polovině měly navrch bezchybné biatlonistky Darja Domračevová a Dorothea Wiererová, jenže chyby na stojkách jejich šance rozmetaly. Po čtyřech položkách zůstala jediná bezchybná biatlonistka – Rosanna Crawfordová.

Kanaďanka vjížděla do posledního kola s náskokem 16 sekund na Veroniku Vítkovou , 21 sekund na Kaisu Mäkäräinenovou a 22 sekund na Lauru Dahlmeierovou. Tyto tři biatlonistky spojovala návštěva dvou trestných kol a logicky také rychlejší běž než u Crawfordové.

To se naplno ukázalo v posledním kole. Vítkovou sice brzy předstihlo duo Dahlmeierová a Mäkäräinenová, ale v závěru pořádně ztrácela i Crawfordová. Nejdřív se před ni dostalo německo-finské duo a na cílové pásce i česká jednička.

Osm desetin sekundy rozhodlo o tom, že Kaisa Mäkäräinenová poprvé sezóně a podvaadvacáté v kariéře zvítězila. Druhá Laura Dahlmeierová se dostala na stupně vítězů poprvé v roce 2018 a také se o oblékla do červeného trikotu.

Veronika Vítková zaznamenala jedenácté pódium v kariéře, z toho sedmé na německé půdě a druhé v sezóně. Celkově už je sedmá. Směrem k dalším závodům jí je velkým povzbuzením i šestý nejlepší běžecký čas a sedmá nejrychlejší střelba.

Kuzminová vyhořela a přišla o žlutý trikot

Vedle Dahlmeierové dnes domácí fanoušky potěšila Denise Herrmannová. Sice udělala čtyři chyby, ale nejrychlejším během se vyšvihla na páté místo. Šestá Darja Domračevová bude asi trochu zklamaná vzhledem k průběhu závodu. Naopak spokojené musí být sedmá Lisa Vittozziová či osmá Selina Gasparinová.

Jak je biatlon vrtkavý, ukázala Anastasia Kuzminová. V Oberhofu vypadala skoro neporazitelně, v Ruhpoldingu už to bylo mnohem horší. Dnes musela na šest trestných kol a dojela až 23. Kvůli tomu ji v celkovém pořadí o 19 bodů předstihla Kaisa Mäkäräinenová.

Kaisa MäkäräinenováFoto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Kimmo Pukkila, pod licencí BY-NC-SA)

Podobně jako Ondřej Moravec, tak i Eva Puskarčíková si pokazila závod s hromadným startem už na úvodní ležce. Udělala totiž dvě chyby a odjížděla ze střelby až jako 29. Následně přidala další tři trestná kola a propadla se na poslední místo.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
3. Veronika Vítková 1+0+1+0 1:47,0 7. +51,7 6.
30. Eva Puskarčíková 2+1+1+1 1:39,0 1. +3:39,9 30.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *