Home > Závody > SP Ťumeň: Domračevová vyhrála poslední sprint, Kuzminová má malý glóbus

SP Ťumeň: Domračevová vyhrála poslední sprint, Kuzminová má malý glóbus

Darja Domračevová

Anastasia Kuzminová má malý křišťálový glóbus, ale tomu velkému se příliš nepřiblížila. Ve sprintu v Ťumeni skončila až dvanáctá, zatímco Darja Domračevová vyhrála před Kaisou Mäkäräinenovou.

V Oslu se Kaisa Mäkäräinenová trápila, ale v Ťumeni jako by byla vyměněná. Po úvodní čisté ležce dokonce vedla. Precizně odstřílela i stojku, jenže to samé se povedlo Darji Domračevové.

Běloruska nakonec o sekundu zvítězila, protože na střelnici pracovala trochu rychleji. Na trati na tom byly obě srovnatelně, vešly se do dvou sekund za Anastasiu Kuzminovou. Slovenka však k rychlému běhu přidala jednu chybu vleže a dvě vestoje.

Dvanáctým místem si Kuzminová sice zajistila malý křišťálový glóbus, ale o ten velký bude muset ještě tvrdě bojovat. Po odečtení dvou nejhorších výsledků má nyní 751 bodů, Mäkäräinenová je na 724 bodech a Domračevová na 701 bodu.

Dvě nejlepší ženy sprintu budou mít přitom ve stíhačce značný náskok na ostatní. Třetí dnes skončila Tiril Eckhoffová, která s jednou chybou ztratila 33 sekund. Ztráta Kuzminové šla o pět sekund nad minutu.


Výsledkový servis


Foto: Darja Domračevová (Autor: Wikijunkie/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

2 thoughts on “SP Ťumeň: Domračevová vyhrála poslední sprint, Kuzminová má malý glóbus

  1. Poté co jsem si přečetl startovní listiny stíhaček, jsem dospěl k názoru, že se v posledním závodě sezóny nezůčastnili pouze čeští závodníci. Nejsme zase jako obv. papežštější než papež?

  2. Jasně že jsme!! Upozorňuji na to celou dobu. Ano, nebyla tam Kanada ani USA, ale těm nešlo o kvóty pro příští sezónu. Takový M. Fourcade měl plnou hubu boje proti dopingu, ale peníze jsou mu přednější (a pokud někdo tvrdí, že ho k účasti nutila franc. federace, proč si nepřiznáme, že za naše závodníky – snad kromě Šlesingra – rozhodli funkcionáři?).
    A hlavně: nebyli tam ani Ukrajinci, což zachránilo kvóty našim…! Ale jejich případě měla neúčast jiný důvod (který naprosto chápu). Za „frajery“ jsme jen my 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *