Home > Novinky > Tarjei Bø se nepředstaví ani v Antholzi. Co Mistrovství světa?

Tarjei Bø se nepředstaví ani v Antholzi. Co Mistrovství světa?

Tarjei Bo

Reálná šance na Mistrovství světa stále žije, ale každým dnem se snižuje. Tak v Norsku komentují aktuální situaci Tarjeiho Bøho. Neuvidíme ho ani na posledních závodech Světového poháru před Mistrovstvím světa.

„Prožívám nějtěžší období v životě. Před Vánoci jsem byl v dobré náladě, ale pak jsem dostal další tvrdý úder. Rok 2017 byl zatím těžký, byl jsem hodně dole, ale teď se začíná situace trochu rozjasňovat,“ komentuje aktuální situaci Tarjei Bø.

Starší z bratrského dua může hovořit opravdu o velké smůle. Před sezónou se cítil skvěle, vše ukazovalo na životní formu a možný souboj s Martinem Fourcadem. Záhadná nemoc však oslabila jeho organismus a připravila ho už o více než polovinu sezóny.

Norští novináři se Tarjeiho dokonce zeptali: Neuvažoval jste i o konci kariéry?

„Ne,“ řekl rezolutně Bø. „Spíš jsem si říkal, že už to trvá nějak dlouho. Ale čím víc nesnází, tím víc jsem natěšený. Možná mi to prodlouží kariéru o pár let.“

Norská nominace pro Mistrovství světa

K pozitivnímu myšlení Nora přispívá i kouč Siegfried Mazet. Ten se nechal slyšet, že by Bø mohl jet na Mistrovství světa i přesto, že nestihne ani jeden Světový pohár. Jako podmínky vytyčil absolvovat alespoň dva závody. Vedle nominace pro Antholz schází jméno Tarjei Bø také v sestavě pro Mistrovství Evropy, takže zbývá poslední šance: IBU Cup v Osrblie 3. a 4. února. Boje v Hochfilzenu začnou o pět dní později.

Jisté místo v týmu mají Lars Birkeland, Ole Einar Bjørndalen, Johannes Thingnes Bø a Emil Hegle Svendsen. O další dvě místa by pak měli zabojovat Erlend Bjøntegaard, Henrik L’Abée Lund a právě Tarjei Bø.

V týmu žen pro Hochfilzen nebudou chybět Fanny Birkelandová, Tiril Eckhoffová, Hilde Fenneová, Kaia Nicolaisenová a Marte Olsbuová.

Nadcházející Světový pohár v Antholzi se rozhodla vynechat Eckhoffová, kterou nahradí Marion Huberová. Mezi muži se vedle výše uvedených jmen představí i Vegard Gjermundshaug.

Zdroj: NRK
Foto: Tarjei Bø (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *