Home > Novinky > Trenérský megapřestup: Groß odchází od Rusů, nově povede Rakušany

Trenérský megapřestup: Groß odchází od Rusů, nově povede Rakušany

Ricco Groß

Je to jako přestup z jednoho fotbalového velkoklubu do druhého. Němec Ricco Groß opouští post trenéra ruských mužů a bude nově zastávat stejnou pozici u Rakušanů.

Sedmačtyřicetiletý Ricco Groß nastoupil k Rusům před sezónou 2015/2016 a podepsal smlouvu právě do konce olympijského cyklu. Pod jeho vedením se ruští biatlonisté dočkali štafetového zlata z Mistrovství světa 2017 a také získali malý křišťálový glóbus za štafetu.

Antona Šipulina Groß dovedl k druhému a dvěma třetím místům v celkovém hodnocení, byť se ruská jednička po většinu času připravovala pod dohledem svého vlastního trenéra. Velký progres udělali Maxim Cvetkov či Anton Babikov.

Groß u rakouského týmu nahradí dosavadního šéftrenéra Reinharda Gösweinera. Jeho služeb si ale vedení rakouského svazu váží, a tak z něj plánuje udělat jakousi spojku mezi áčkem a mládeží.

Prvotním úkolem německého kouče bude vylepšit šestou příčku v poháru národů, kvůli níž Rakušané ztratili jedno startovní místo pro příští ročník. K tomu může využít služeb Dominika Landertingera, Simona Edera a Juliana Eberharda.

Dalším cílem je začlenit do týmu Felixe Leitnera. Dvojnásobný juniorský mistr světa z roku 2016 stále nezvládl přechod mezi dospělé. V 19 startech ve Světovém poháru se jen třikrát dočkal bodů. V uplynulé sezóně ale ukázal svůj potenciál titulem mistra Evropy.

Zdroj: krone.at
Foto: Ricco Groß (Autor: Miho/Wikipedia, pod licencí BY_SA)

2 thoughts on “Trenérský megapřestup: Groß odchází od Rusů, nově povede Rakušany

  1. Ricco Gross nikdy nebyl trenérem Šipulina, trénoval pouze zbývající tým. Šipulinovi byla po OH v Soči povolena a finančně zabezpečena individuální příprava s vlastním servisním týmem, protože jeho úroveň vylučuje přípravu v týmu ( to je jen pro začátečníky-jeho slova). Tento tým tvořili: jeho osobní trenér z místa bydliště Putrov, hlavní metodický trenér Krjučkov, trenér střelby Gerbulov, trenér fyzické přípravy Lopuchov (ten po sezóně 2016-2017 odešel do Běloruska) a ještě jeden odborník na regeneraci ři co (nějak od Š, to nevím přesně) a 1-2 techničtí pracovníci. Psychologa a biochemika mu už nepovolili. Sparring partnera mu dělal biatlonista Volkov a lyžař Deměntěv ( chycen na dopingu někdy před OH 2010) a v poslední sezóně ještě bývalý lyžař Alypov. Aby s Volkovem citově nestrádali, tak na většinu campů s nimi jezdí rodiny. Od sezóny 2015-2016 s ním i na etapy SP jezdí tréneři Krjučkov a Gerbulov a vlastní servisman. Zásadně se kromě krátkého společného tréninku v loňském roce vždy vyhýbali v mezisezóně jakémukoliv kontaktu se základním týmem.

    1. Máte pravdu, u ruského týmu je to složitější, je tam víc tréninkových skupin. Díky za upozornění, v článku je to uvedeno na pravou míru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *