Home > Novinky > Třetí díl Světového poháru vynechají Bjørndalen, Domračevová a další

Třetí díl Světového poháru vynechají Bjørndalen, Domračevová a další

Ole Einar Bjørndalen

Závěr prvního trimestru Světového poháru bude bez některých velkých jmen. Ve francouzském Annecy se nepředstaví manželé Ole Einar Bjørndalen a Darja Domračevová či Synnøve Solemdalová.

Bjørndalen s Domračevovou už předem plánovali, že si protáhnou pobyt v Hochfilzenu a budou se připravovat na olympijské hry. Vrátit by se měli v lednu v Oberhofu. Zatímco Běloruska prožívá skvělý start do sezóny, tak norský král biatlonu spíš tápe a čeká ho boj o letenku do Pchjongčchangu. Vedení norské asociace už deklarovalo, že rozhodovat budou jen výsledky. Nikoliv zásluhy.

Vedle Bjørndalena budou Norsku scházet i Ingrid Tandrevoldová a především třetí žena Světového poháru Synnøve Solemdalová. I ona dá přednost tréninku. Naopak se vrací Emil Hegle Svendsen po tom, co načerpal trochu sil. Zmiňované dvě ženy nahradí Thekla Brunová-Lieová a Kaia Nicolaisenová.

Dvě změny udělali ve své sestavě domácí Francouzi. Z mužského kádru vypadl mladý Emilien Jacquelin a na jeho místo přichází Antonin Guigonnat, vítěz posledních dvou závodů IBU Cupu. Tradiční pětici žen zase doplní Chloé Chevalierová.

Mírnou korekci doznala i německá nominace. Franziska Preußová vyléčila nachlazení a dostane prostor na úkor Karolin Horchlerové. Za Rusko zase nastoupí Viktorija Slivková místo Olgy Podčufarovové. Do Francie vůbec necestují nejlepší ukrajinští či běloruští muži.

O české nominaci jsme již psali.

Foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *