Home > Novinky > Už to nemá cenu. Jaroslav Soukup potvrdil konec kariéry

Už to nemá cenu. Jaroslav Soukup potvrdil konec kariéry

Jaroslav Soukup

Na třetí úsek vyrážel z prvního místa. Jaroslav Soukup ale svůj první a zároveň poslední start na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu nezvládl. Jeho kariéra se uzavírá.

Michal Šlesingr předával po fantastickém výkonu Jaroslavu Soukupovi z prvního místa s náskokem 16 sekund na nejbližší pronásledovatele.

Ležka Soukupovi ještě vyšla, stojka však byla velmi špatná. První rána našla svůj cíl, další čtyři nikoliv. Úspěšné dobíjení už jen minimalizovalo ztráty, byl z toho jeden trestný okruh.

„Jen první kolo se mi běželo dobře, to jsem si užíval. I ta první střelba byla pohoda, pak to bohužel přišlo a stálo to za prd,“ komentoval svůj výkon v rozhovoru pro Deník Sport Soukup.

Co se na inkriminované položce vestoje stalo? „Byl jsem hotový, nemohl dýchat a bohužel si to nepohlídal. Prý to lítalo na všechny strany… Do toho i trochu vítr, o to to bylo náročnější. Bohužel.“

Po závodě dostal Jaroslav Soukup od redaktora Deníku Sport přímou otázku na konec kariéry. „Už vám to řeknu, dál to nemá cenu,“ potvrdil svůj odchod do sportovního důchodu český veterán.

Zatím není jisté, jestli Soukup skončí hned, nebo alespoň dokončí sezónu. „Rybíz (šéftrenér Ondřej Rybář) mě chce na svěťákové závody, ale ještě si o tom promluvíme. Po sezoně ale bude určitě konec.“

Loučí se medailista z velkých akcí

Závěr kariéry 35letého Jaroslava Soukupa nebyl veselý. To ale neplatí o minulých letech. Končí jeden z nejúspěšnějších biatlonistů v české historii.

Na juniorských šampionátech posbíral hned několik cenných kovů a postupně se etabloval i mezi dospělými. Jeden z největších úspěchů kariéry přišel v roce 2012. Ve vytrvalostním závodě na Mistrovství světa v Ruhpoldingu vybojoval český reprezentant bronz. Stejný kov přidal i rok později v Novém Městě na Moravě se smíšenou štafetou.

Vrchol kariéry přišel na olympiádě v Soči. Hned v úvodním sprintu se Soukup stal prvním českým medailistou v biatlonu na zimních olympiských hrách. Po stojce dokonce vedl, nakonec skončil třetí. Druhou medaili, stříbrnou, získal opět se smíšenou štafetou.

I proto bude Jaroslav Soukup na svá závodní léta vzpomínat v dobrém. „Jo, byla to zajímavá kariéra. A jsem rád, že jsem v ní něco dokázal.“

Nyní se chce věnovat hlavně svým dvěma dětem. I proto neuvažuje o tom, že by se dal třeba na trenérskou dráhu.

Jardovi děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme jen to nejlepší v osobním životě.

Zdroj: isport.cz
Foto: Jaroslav Soukup (Autor: Petr Zbranek)

2 thoughts on “Už to nemá cenu. Jaroslav Soukup potvrdil konec kariéry

  1. Říkal (a psal) jsem to už mockrát: na ZOH 2018 chyběl Tomáš Krupčík. Mohli být lepší a možná i bojovat o bronz (i když v biatlonu se nedá nic úplně předpovědět). ŠKODA.

  2. Soukupovi samozřejmě patří dík za dlouholetou úspěšnou reprezentaci. Bude chybět, ale má pravdu: přišel čas…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *