Home > Novinky > V 13členném běloruském týmu je vedle Domračevové i řada mladých jmen

V 13členném běloruském týmu je vedle Domračevové i řada mladých jmen

Darja Domračevová

Špičky běloruského biatlonu se v Raubiči sešly, aby zhodnotily sezónu 2016/2017 a vybraly členy reprezentace pro další ročník. Zároveň došlo i k jedné trenérské změně.

Trenér žen Fjodor Svoboda navrhnul do národního týmu 6 žen, jeho protějšek Alexandr Syman 7 mužů. Tento výběr pro něj ale pravděpodobně byl tím posledním. Zatímco s výkony žen panovala v Bělorusku spokojenost, tak výkony mužů už tolik veselí nebudily. I proto má Symana nahradit v trenérském křesle Vasilij Bolšakov.

Nového kouče čeká práce s omlazeným týmem. Viktor Kryuko a Maxim Varabej se narodili v roce 1995, Anton Smolskij je dokonce ročník 1996. Naopak zkušenost bude reprezentovat Vladimir Čepelin, který byl v minulé sezóně jako nejlepší Bělorus v hodnocení Světového poháru 47. Kvůli zdravotním problémům v týmu schází Dzmitry Abašeu.

Družstvu žen bude v roli konzultanta pomáhat Alfred Eder, který momentálně působí doma v Rakousku. Jeho rady si určitě ráda vyslechne i Darja Domračevová, která se letos úspěšně vrátila k biatlonu. Nastupující generaci bude hájit 21letá Hanna Solová. Naopak se nedostalo na zkušenou Mariju Panfilovovou.

Složení běloruské reprezentace pro sezónu 2017/2018

 
Muži: Vladimir Čepelin, Roman Jaljotnau, Maxim Varabej, Sergej Bočarnikov, Alexandr Darožka, Viktor Kryuko, Anton Smolskij

Ženy: Darja Domračevová, Naděžda Skardinová, Irina Kryuková, Hanna Solová, Naděžda Pisarevová, Darja Jurkevičová

Foto: Darja Domračevová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *