Home > Novinky > V Itálii vybrali do áčka jen 8 jmen. V záloze jsou úspěšní junioři

V Itálii vybrali do áčka jen 8 jmen. V záloze jsou úspěšní junioři

Dorothea Wiererová

Itálie bude moct v příští sezóně nasadit do jednotlivých závodů Světového poháru 6 žen a 5 mužů, přesto má v A týmu pouze čtyři zástupce u obou pohlaví. Na šanci budou čekat třeba talentovaní junioři.

Italskou jedničkou byla v minulé sezóně opět Dorothea Wiererová, byť možná myslela na víc než páté místo v celkovém pořadí. Dobře ji doplňovaly Federica Sanfilippová, Lisa Vittozziová a Alexia Rungaldierová, bronzová z Mistrovství světa v Hochfilzenu. Právě tyto čtyři ženy tvoří A tým.

V mužském áčku samozřejmě nechybí 14. muž celkového pořadí Dominik Windisch a 29. Lukas Hofer. Pár bodíků v uplynulém ročníku posbírali i Giuseppe Montello a Thomas Bormolini, kteří doplnili elitní sestavu.

Jen v B týmu je zkušená Nicole Gontierová, která se v poslední době výsledkově trápí. Vedle ní budou převážně mladá jména. Další klenoty má Itálie ještě v juniorském týmu. Šanci ve Světovém poháru by mohla dostat třeba úřadující juniorská mistryně světa Michela Carraraová. Irene Lardschneiderová zase na letošním šampionátu získala dvě dorostenecká zlata.

Na jejich začleňování do A týmu bude dohlížet tradiční trio. Šéftrenérem zůstává Patrick Oberegger, muže vede Andreas Zingerle a ženy Patrick Favre.

Složení italské reprezentace pro sezónu 2017/2018

 

A tým žen: Dorothea Wiererová, Alexia Runggaldierová, Lisa Vittozziová, Federica Sanfilippová

B tým žen: Nicole Gontierová, Ginevra Rocchiaová

A tým mužů: Dominik Windisch, Lukas Hofer, Giuseppe Montello, Thomas Bormolini

B tým mužů: Thierry Chenal, Luca Ghiglione, Andreas Plaickner, Paolo Rodigari, Saverio Zini

Zdroj: FISI
Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *