Home > Novinky > V Polsku ve středu startuje Mistrovství Evropy. I s Vítkovou či Soukupem

V Polsku ve středu startuje Mistrovství Evropy. I s Vítkovou či Soukupem

Veronika Vítková

Ještě před Mistrovstvím světa v Hochfilzenu čeká na biatlonistky kontinentální šampionát. Do polského střediska Duszniki-Zdrój se sjedou většinou závodníci druhého sledu, ale chybět nebude ani několik hvězdných jmen. Mezi nimi i Veronika Vítková, Jaroslav Soukup či Lucie Charvátová.

Situace v českém týmu

„Víme, že v případě Soukupa se účast v IBU Cupu nebo na ME projeví na výkonnosti pozitivně. Proto chceme tento princip uplatit i u Veroniky (Vítkové) a Lucky (Charvátové),“ vysvětlil pro ČTK nominování opor české reprezentace šéftrenér Ondřej Rybář.

U Soukupa navíc půjde o boj o účast na Mistrovství světa. Tu mají zatím jistou Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Adam Václavík. O páté místo se bude bojovat právě v Polsku. Kromě Soukupa budou na Mistrovství Evropy závodit i Ondřej Hošek, Lukáš Kristejn, Matěj Krupčík, Tomáš Krupčík a Tomáš Vojík.

O vstupenku na Mistrovství světa se bude bojovat i mezi ženami. Netýká se to ale ani Vítkové, ani Charvátové. Ty účast na vrcholu sezóny nemine, stejně jako Gabrielu Koukalovou a Evu Puskarčíkovou. Favoritkou na obsazení pátého místa je zatím Jessica Jislová, která se také představí v Polsku. Českou nominaci doplňují Lea Johanidesová a Ludmila Horká. Naděje na účast v Hochfilzenu nadále živí také Markéta Davidová, která se momentálně připravuje na juniorské akce.

Největší hvězdy

Vítkovou a spol. čeká na Mistrovství Evropy poměrně zajímavá konkurence. Samozřejmostí je účast domácích hvězd v čele s Krystynou Guzkovou a Monikou Hojniszovou. Ukrajina by zase ke svým sousedům měla dorazit s Valj Semerenkovou a Serhijem Semenovem.

Němci už avizovali účast Miriam Gössnerové. Francie dá šanci talentovaným biatlonistkám Julii Simonové či Coline Varcinové. Za Rakousko zase budou startovat ze Světového poháru dobře známí Sven Grossegger a David Komatz.

S nejsilnějším kádrem ale zcela jistě vyrukuje Rusko. Očekávejme jména jako Dmitrij Malyško, Alexej Volkov, Alexandr Loginov, Světlana Slepcovová nebo Darja Virolajnenová.

Závody bude na svých dvou kanálech přenášet Eurosport (plán přenosů). Kromě toho budou přímé přenosy zdarma k dispozici na internetu a to prostřednictvím Eurovision Sports TV.

Program Mistrovství Evropy
Datum Čas Disciplína
25. 1. 10:00 Vytrvalostní závod mužů
25. 1. 13:30 Vytrvalostní závod žen
27. 1. 10:00 Sprint mužů
27. 1. 13:30 Sprint žen
28. 1. 10:00 Stíhací závod mužů
28. 1. 13:00 Stíhací závod žen
29. 1. 10:00 Smíšené dvojice
29. 1. 13:00 Smíšená štafeta

Foto: Veronika Vítková (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *