Home > Novinky > V rakouském týmu pro příští sezónu jsou otec a dcera Mesotitschovi

V rakouském týmu pro příští sezónu jsou otec a dcera Mesotitschovi

Daniel Mesotitsch

Za pár dní 41letý Daniel Mesotitsch v jednom ohledu trumfne i Oleho Einara Bjørndalena. Brzy si totiž může zazávodit se svou dcerou. Rakouský veterán tradičně nechybí v elitním týmu Rakouska a jeho 16letá dcera Soli zase poprvé dostává prostor v C týmu.

Ve Světovém poháru už si po boku své dcery Anete zazávodil Lotyš Ilmārs Bricis, V IBU Cupu zase smíšené dvojice absolvovalo řecké duo Athanasios a Marie Tsakirisovi. Bronzový muž z letošního MS Daniel Mesotitsch si ale na podobnou šanci bude muset ještě počkat, minimálně co se týká Světového poháru.

Rakouští trenéři v něm totiž budou spoléhat na jiné ženy. Především na Lisu Hauserovou, která se jako jediná vešla do národního týmu. Do elitního výběru mužů se krom Mesotitsche dostali jeho tři kolegové z bronzové štafety z Hochfilzenu, tedy Julian Eberhard, Simon Eder a Dominik Landertinger.

S pozicí v A týmu se musí spokojit mladý Felix Leitner, podobně jako Sven Grossegger, David Komatz či Lorenz Wäger. V A týmu žen pak neschází zkušená Katharina Innerhoferové ani talentované biatlonistky Dunja Zdoucová či Julia Schwaigerová.

Složení rakouské reprezentace pro sezónu 2017/2018

Foto: Daniel Mesotitsch (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *