Home > Novinky > V Ruhpoldingu dostane prostor Davidová. Změny hlásí i další týmy

V Ruhpoldingu dostane prostor Davidová. Změny hlásí i další týmy

Markéta Davidová

Mezi závody v Oberhofu a v Ruhpoldingu došlo prakticky ve všech velkých týmech ke změnám Výjimkou není ani česká reprezentace, konkrétně její ženská část.

Do českého týmu se vrací uzdravená Veronika Vítková, naopak zpět do IBU Cupu míří Jessica Jislová. Její místo zaujme dvacetiletá Markéta Davidová. Ta navíc dostane premiérově šanci ve štafetě, kde nahradí Lucii Charvátovou.

„Rozhodnutí jsme udělali už někdy mezi Vánocemi. Když to řeknu na rovinu, my zase nemáme tolik na výběr. Těch lidí, co přichází do úvahu, není mnoho.“

kouč žen Zdeněk Vítek pro web České televize

K pohybu dochází i u domácích Němců. Duo Michael Willeitner a Matthias Dorfer nahradí Floriana Grafa s Matthiasem Bischlem. Dobrou zprávou je také návrat Franzisky Preußové. Celý program už absolvuje i Laura Dahlmeierová.

Dvě změny proběhly u Francie. Starší z bratrů Fourcadů Simon vystřídá Antonina Guigonnata a Julia Simonová zaujme místo šesté ženy. Pro 20letou závodnici to bude debut ve Světovém poháru. Vysloužila si ho vítězstvím na IBU Cupu v Martellu.

Norové se můžou těšit z comebacku svých tří opor. V Ruhpoldingu budou po kratší pauze závodit Johannes Thingnes Bø, Lars Birkeland i Tiril Eckhoffová. Naopak Tarjei Bø zůstává nadále na marodce.

Zkušené duo Alexej Volkov a Jevgenij Garaničev povolali do Ruhpoldingu Rusové. K ženám se zase přidá Viktorija Slivková. Tým opustil Jurij Šopin.

Foto: Markéta Davidová (© biathlonromania.ro)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *