Home > Novinky > V Rusku začíná MS v letním biatlonu. Se Šipulinem a bez Čechů

V Rusku začíná MS v letním biatlonu. Se Šipulinem a bez Čechů

Anton Šipulin

V ruském Čajkovském se už dnes uskuteční zahajovací ceremoniál 12. Mistrovství světa v letním biatlonu. Šampionát bude jedním z nejhůře obsazených v historii, byť se ho zúčastní Anton Šipulin či Světlana Slepcovová.

Letní šampionát nebyl Rusům na rozdíl od předešlých závodů odebrán, a tak se od pátku do neděle utkají dospělí a junioři o celkem 6 medailových sad. Areál Sněžinka, který je položený ve 120 metrech, uvidí postupně smíšené štafety, sprinty a stíhací závody.

Pořadatelé hlásí, že bude vyprodáno. Domácí fanoušky zlákala účast Antona Šipulina, Alexeje Volkova, Světlany Slepcovové či Uljany Kajševové. Rusko bude mít pochopitelně největší zastoupení a vyrukuje například i se Sergejem Kljačinem, který bude obhajovat dvě medaile. Představí se i úřadující juniorští mistři světa Igor Malinovskij a Valerija Vasněcovová.

Celkem se na start postaví 74 mužů a 53 žen včetně juniorů. Na letních šampionátech tradičně silná Ukrajina do Ruska vyslala Olexandra Žyrnyje, Antona Myhdu, Naděždu Bielkinovou, Janu Bondarovou či Mariju Panfilovovou.

Dvě zlaté medaile se chystá obhájit Slovák Martin Otčenáš. V Čajkovském ho doplní Matej Kazár, Tomáš Hasilla či sestry Fialkovy. Bulhaři budou spoléhat na Krasimira Aneva, Kazachstán zase pošle do boje Galinu Višněvskou.

Zajímavou sestavu nabízí Bělorusko, které nominovalo Vladimira Čepelina, Sergeje Bočarnikova, Kristinu Ilčenkovou či Darju Jurkevičovou. Lotyšsko zase reprezentují veterán Ilmārs Bricis či Baiba Bendiková. Závodit budou i Korejka Jekatěrina Avvakumovová, Ital Pietro Dutto či Belgičan Florent Claude.

Naopak česká reprezentace se rozhodla šampionát vynechat, podobně jako Norsko, Německo, Francie, Švýcarsko, Švédsko, Kanada či Slovinsko.

Přímé přenosy z víkendových sprintů a stíhacích závodů dospělých nabídne web Eurovision Sports TV.

Program MS v letním biatlonu 2017
Datum Čas Disciplína
25. 8. 8:00 Smíšená štafeta juniorů
25. 8. 11:00 Smíšená štafeta
26. 8. 7:30 Sprint juniorek
26. 8. 10:00 Sprint mužů
26. 8. 12:30 Sprint žen
26. 8. 15:00 Sprint juniorů
27. 8. 7:30 Stíhací závod juniorek
27. 8. 10:00 Stíhací závod mužů
27. 8. 12:00 Stíhací závod žen
27. 8. 14:00 Stíhací závod juniorů

Foto: Anton Šipulin (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *