Home > Závody > Ve Sjusjøenu na úvod sezóny kralovali Herrmannová a M. Fourcade

Ve Sjusjøenu na úvod sezóny kralovali Herrmannová a M. Fourcade

Denise Herrmannová

Denise Herrmannová a Martin Fourcade jsou na začátku sezóny ve formě. Ukázaly to jejich dnešní výhry ve sprintech v norském Sjusjøenu, kde se sešla celá řada hvězd. Závodit měla i Laura Dahlmeierová, ale zradilo ji zdraví.

Herrmannová ovládla sprint i s trestným kolem

Němečtí fanoušci dostali další stvrzení toho, že se jim vedle Laury Dahlmeierové rodí další prvotřídní hvězda. Denise Herrmannová opět po trati letěla a velmi svižně si počínala i na střelnici. Co na tom, že jí jeden terč těsně nespadl. I tak vyhrála o 8,7 sekundy před Naděždou Skardinovou. Běloruska střílela čistě, stejně jako její kolegyně Iryna Kryuková na třetím místě.

Po jedné chybě udělaly čtvrtá Anaïs Bescondová a pátá Hilde Fenneová. Od Němky je časově dělilo zhruba to jedno trestné kolo. Trochu víc, 28,7 sekundy, ztrácela sedmá Darja Domračevová. Zaujala především bleskovou střelbou, hlavně vestoje.

Naopak na střelnici nebylo proč chválit domácí hvězdu Tiril Eckhoffovou. Udělala celkem čtyři chyby a skončila až 16. Dokonce až 20. byla Marie Dorinová Habertová. Nedařilo se ani 12. Dorothee Wiererové, před závodem ji ale trápila nemoc. Ta už dříve vyřadila ze hry Lauru Dahlmeierovou. Němka odcestovala vyléčit nachlazení domů.

Výsledky sprintu žen

Martin Fourcade se prostřílel k výhře

Počasí si na 162 mužů přichystalo vytrvalé sněžení. Ani to však nezabránilo největšímu favoritovi Martinu Fourcadovi v tom, aby zastřílel dvakrát za nula a zvítězil. Čistě střílel i domácí Erlend Bjøntegaard, který na druhém místě ztrácel 13,2 sekundy. Johannes Bø zase exceloval na trati, kde umazal dvě minely a skončil třetí, ani ne půl minuty za bezchybným Fourcadem.

V dobré formě se ukázal i druhý z bratrů Bøových Tarjei. S jednou chybou skončil pátý, když ho ještě předčil čistý Ital Lukas Hofer. Zaujali i osmý Fredrik Gjesbakk a devátý Johannes Kühn, kteří se drželi v popředí i s dvěma trestnými koly.

Na druhou stranu ruský favorit Anton Šipulin musel kroužit jen jednou a stejně mu to nedalo na lepší než 17. místo. Až 31. byl se stejnou střelbou Simon Schempp. Dokonce až na 46. příčce jsme našli Emila Hegleho Svendsena. Důvodem byly čtyři trestné okruhy.

Výsledky sprintu mužů

Zítra se ve Sjusjøenu uskuteční hromadné starty. Ženy přijdou na řadu v 11:40, muži pak ve 14:15. Oba závody budou opět k vidění v přímém přenosu na webu norské televize NRK.

Foto: Denise Herrmannová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

3 thoughts on “Ve Sjusjøenu na úvod sezóny kralovali Herrmannová a M. Fourcade

  1. Dnes má jejich televize pro změnu problém s přenosem. Živé vysílání se mi nechce rozjet, píše to nějakou chybu. Nevím, jestli to dělá všem nebo je to chyba v mém počítači. Alespoň doufám, že to dají později na Youtube, jako včerejší závody.

    1. Mně to hlásilo tutéž chybu včera i dnes.. Možná je to vysílání dostupné jen na území Norska, stejně, jako to někdy bývá v případě ČT? Nevím…

    2. Včera to šlo i na území ČR. U Světového poháru to nejde, protože mají práva jen pro Norsko, ale tady by problém být neměl. Tak nezbývá než googlit a najít stream NRK 1 z jiné stránky. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *