Home > Rozhovory > Vítková střílela na jistotu a vyšlo to. Puskarčíkovou mrzela jedna chyba

Vítková střílela na jistotu a vyšlo to. Puskarčíkovou mrzela jedna chyba

Veronika Vítková

Sprint v Östersundu opět přál čistým střelbám. Jednou z 22 bezchybných biatlonistek byla i osmá Veronika Vítková. Měla tak důvod ke spokojenosti, podobně jako premiérová vítězka Denise Herrmannová.

Bývalá běžkyně na lyžích Denise Herrmannová dobře věděla, že pokud dobře zastřílí, tak bude hodně nahoře. Ale kvůli střelbě si nemohla být jistá. I proto přešla k biatlonu. „Když jste v běhu na lyžích ve formě a postavíte se na start, tak si říkáte: Možná bych mohla skončit v desítce. Už před závodem toho hodně víte. V biatlonu se naopak může stát cokoliv. Střelbu jsem si poprvé vyzkoušela v Ruhpoldingu v roce 2012, když německý tým zkoušel běžkyně.“ (IBU)

Mladá Francouzka Justine Braisazová dnes skončila druhá i díky čisté střelbě. Tou se moc často chlubit nemůže. „Letos je mým cílem najít sama sebe. Musím se naučit líp pracovat sama se sebou. Střelba je pořád problémem a vím, že to není v technice, ale v hlavě.“ (IBU)

Další třetí místo si připsala Julija Džimová. Ukrajinka měla jasnou taktiku. „Po vytrvalostním závodě jsem se dívala, jak rychlé byly soupeřky. Uvědomila jsem si, že ve sprintu nesmím chybovat. To se mi podařilo a je z toho pódium. Snažila jsem si i zrychlit, hlavně v závěru.“ (IBU)

Po nezdaru v úvodní štafetě si Veronika Vítková dává na střelbu větší pozor a nese to ovoce. „První položku jsem střílela na jistotu. Chtěla jsem se vyhnou trestnému kolu a jsem ráda, že se to povedlo. Jsem spokojená, protože nulových položek za svou kariéru moc nemám. Ještě musím zapracovat na rychlosti.“ (ČT sport)

To Eva Puskarčíková střílí dobře pravidelně, byť dnes nebyla zcela spopojená. „Úplně nevím, kam letěla. Mrzí mě to, protože dneska se hodně nuluje a je škoda, že jsem to nevyužila. Zima je menší než minule a ani na střelnici nic limitujícího nebylo, možná tak moje nohy.“ (Český rozhlas)

Foto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *