Home > Rozhovory > Vypustit Pchjongčchang? Dobrá volba, shodli se Moravec a Svendsen

Vypustit Pchjongčchang? Dobrá volba, shodli se Moravec a Svendsen

Ondřej Moravec

V jednu chvíli už Martin Fourcade nevěřil, že Ondřeje Moravce ve sprintu v Kontiolahti porazí. Nakonec ho těsně zdolal a přiznal, jak mu pomohlo, že znal jeho čas. Pro Moravce a také pro třetího Svendsena zase hrálo vynechání náročné asijské mise. O té se zmínila i vítězka sprintu žen Tiril Eckhoffová.

„Tentokrát jsem spokojený.“

Martin Fourcade: „Po střelbě jsem si říkal: Ok, 5 sekund, to můžu stáhnout. Pak jsem dorazil na první mezičas a pořád to bylo 5 sekund. Říkal jsem, že byl (Moravec) v posledním kole silný a nedoženu ho. Na posledním mezičase mi řekli, že to jsou jen 2 sekundy a já začal zase věřit. Bylo velkou výhodou, že jsem znal jeho čas.“ (IBU)

Ondřej Moravec: „Tentokrát jsem spokojený. Sice je to šest desetin, tedy méně než v Hochfilzenu, ale prostě dneska už jsem víc udělat nemohl. Kór s Fourcadem to je hrozně těžké, když zná ty mezičasy. V konci posledních pět set metrů jsem opravdu sotva lyžoval, takže tam už jsem tak nějak věděl, že to bohužel asi nedopadne, a tak se i stalo.“ (Český rozhlas)

Ondřej Moravec o cestě do Pchjongčchangu: „Odpočinul jsem si doma a zlehka začal s tréninkem, ale většinu přípravy jsem strávil tady. Každý se mě ptal, proč nejedu do Koreje a myslím, že tohle je nejlepší odpověď.“ (IBU)

Emil Hegle Svendsen: „Samozřejmě jsem o cestě do Jižní Koreje přemýšlel, ale myslím, že bych tam zajel průměrné závody. A lepší je podle mě zajet pár dobrých. Myslím, že pro mě bylo dobré zůstat doma po nepovedeném Mistrovství světa. Doufám, že si udržím formu až do konce sezóny.“ (IBU)

„Nedívám se na celkové pořadí.“

Tiril Eckhoffová: „Cesta z Koreje byla vyčerpávající. Ale hodně jsem spala a moc netrénovala, takže jsem se s tím vypořádala. Teď už se těším na další sezónu a taky na to, že strávím nějaký čas s mou rodinou a přítelem.“ (IBU)

Laura Dahlmeierová: „Nedívám se na celkové pořadí. Snažím se vždycky soustředit jen na další závod. Uvidíme v Oslu.“ (IBU)

Darja Domračevová: „Do super formy mám ještě daleko. Pořád platí, že tato sezóna je pro mě testem. Každý dobrý výsledek beru jako příjemný bonus a před závody nic neočekávám.“ (Match TV)

Gabriela Koukalová: „Škoda té jedné netrefené vestoje, protože dneska se tam hodně nulovalo. Už to není tak slavné, jako to bývalo pár týdnů zpátky.“ (ČT sport)

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *