Home > Závody > ZOH Pchjongčchang: Kuzminová vybojovala zlato i na svých třetích hrách

ZOH Pchjongčchang: Kuzminová vybojovala zlato i na svých třetích hrách

Anastasia Kuzminová

Ve Vancouveru a v Soči triumfovala ve sprintu, z Pchjongčchangu si Anastasia Kuzminová odváží zlato z hromadného startu. Na stupních vítězů ji doplnily Darja Domračevová a Tiril Eckhoffová. Veronika Vítková do poslední položky bojovala o nejvyšší příčky, nakonec skončila 14. Spokojená může být 18. Markéta Davidová.

Rychle a zběsile v podání Kuzminové

Vražedné tempo hned od začátku. To byla taktika Anastasie Kuzminové. Postupně si budovala sekundu po sekundě náskok, který dramaticky rostl po úspěšně zvládnutých střelbách. První nula, druhá nula, třetí nula…

Na závěrečnou položku přijížděla Kuzminová s výhodou zhruba tři čtvrtě minuty. Mohla si dovolit možná i dvě trestná kola. Čtyři rány zvládla bez problémů v rytmu, na tu poslední dlouho čekala.

Nakonec netrefila, ale mrzet ji to nemuselo. Náskok byl stále dostatečný na to, aby si užila dojezd do cíle se slovenskou vlajkou. S trochou nadsázky se dá říct, že nejtěžším úkolem Slovenky bylo právě napnutí vlajky v cílové rovince.

Anastasia Kuzminová tak vybojovala své třetí olympijské zlato a jako první biatlonistka v historii se dočkala šesti individuálních medailí ze zimních olympijských her.

Medaile pro Domračevovou a Eckhoffovou

Po nevýrazných výkonech v hromadném startu konečně zabrala Darja Domračevová. Podobně jako Kuzminová střílela za jedna a k tomu velmi dobře běžela. Stačilo to na stříbro, které trojnásobné olympijské vítězce ze Soči a bronzové z Vancouveru ve sbírce chybělo.

Pro třetí místo si stejně jako v Soči dojela Tiril Eckhoffová. Norka musela na dvě trestná kola, ale to kompenzovala druhým nejlepším během. Měla dostatečný náskok na pětici biatlonistek, které si to rozdaly o čtvrté místo.

Tiril EckhoffováFoto: Tiril Eckhoffová (Autor: Jiří Zaňát)

Zabrala ho Italka Lisa Vittozziová, která si tak o dvě příčky vylepšila olympijské maximum. Skvělou formu potvrdila pátá Hanna Öbergová a nejlépe v Pchjongčchangu zajela šestá Dorothea Wiererová.

Čistá střelba dostala na sedmé místo Naděždu Skardinovou. Osmá skončila Marte Olsbuová a elitní desítku uzavřely dvě loučící se biatlonistky, Marie Dorinová Habertová a Kaisa Mäkäräinenová.

Smůla Vítkové a radost Davidové

Ještě po třetí střelbě se držela na bronzové pozici Veronika Vítková. Sice neběžela tak rychle jako v minulých závodech, ale zapsala tři nuly. Chybu udělala až na závěrečné stojce. Navíc si nevšimla, že jí spadl poslední terč a kroužila omylem dvě trestná kola. Kvůli tomu se propadla na 14. místo a v cíli došlo i na slzy.

Úsměvy naopak mohla rozdávat Markéta Davidová. Svůj debut v hromadném startu zvládla bravurně. Běžecky dokázala konkurovat zkušenějším soupeřkám a ustála to i na střelnici. Tři chyby ve čtyřpoložkovém závodě nejsou žádnou ostudou. V cíli z toho byla pěkná 18. příčka.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Jiří Zaňát)

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
14. Veronika Vítková 0+0+0+1 1:57,9 10. +1:14,8 15.
18. Markéta Davidová 0+1+1+1 2:15,9 25. +1:01,5 12.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Anastasia Kuzminová (Autor: Wikijunkie/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

One thought on “ZOH Pchjongčchang: Kuzminová vybojovala zlato i na svých třetích hrách

  1. Chudák Vítková (trdlo nešťastný :-)…)!
    A somráci Slováci – musejí si kupovat žoldáky z ciziny (a ještě k tomu z Ruska!!).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *