Home > Rozhovory > Asi to nevyjde, říkala si v transu jedoucí Veronika Vítková

Asi to nevyjde, říkala si v transu jedoucí Veronika Vítková

Veronika Vítková

Dramatičtější finiš ještě Veronika Vítková nezažila. V posledním kole závodu s hromadným startem v Ruhpoldingu ji sice překonaly Kaisa Mäkäräinenová a Laura Dahlmeierová, ale česká reprezentantka naopak dotáhla manko 16 sekund na Rosannu Crawfordovou a vybojovala třetí místo.

„Už po výjezdu na kopeček za střelnicí jsem ty dvě viděla za sebou a říkala si: Tohle není úplně ideální. Ale připomínala jsem si, jak jsem dokázala s Kaisou předtím uviset skoro celý závod a jak jsem se za ní i vyvážela,“ dala Veronika Vítková v rozhovoru pro iDNES.cz nahlédnout do své hlavy.

Vítková dotáhla Crawfordovou až na začátku cílové rovinky. Sama nevěřila, že by to ještě mohlo klapnout na pódium. „Když jsem viděla v zatáčce před cílovou rovinkou, že tam je mezi ní (Crawfordovou) a mnou pořád mezírka, pomyslela jsem si: Musím to ještě zkusit na cílové rovince, půjdu do toho, ale asi to nevyjde. No, vyšlo to.“

Česká jednička tak načala druhou desítku medailových umístění. Na bednu vystoupala podruhé v sezóně a posedmé na německé půdě. Očividně jí svědčí tratě v Oberhofu a v Ruhpoldingu, což potvrzuje i skvělý běžecký čas z dnešního závodu.

„Jo, cítila jsem se dobře na trati, stejně jako včera. A tak jako ve štafetě jsme měly výborně připravené lyže, na tom jsem vydělávala,“ chválila Vítková Tomáše Žídka a jeho servisní tým.

Běh Veroniky Vítkové v závodě s hromadným startem
1. kolo 4. +1,4
2. kolo 9. +12,4
3. kolo 5. +7,9
4. kolo 6. +15,7
5. kolo 7. +14,3
Celkem 6. +51,7

Ze statistik můžeme vypíchnout i sedmý střelecký čas. Exkluzivní byla hlavně závěrečná stojka, kterou Vítková zvládla čistě za pouhých 24 sekund. Ani jí přitom nevadil hluk, který vytvářelo 25 000 diváků.

„Asi jsem ten řev trochu slyšela, ale vůbec jsem ho nevnímala. Ani nevím, co na mě v posledním kole trenéři řvali. Já jela v takovém transu, že vážně vůbec nevím.“

Doufejme, že tento trans bude pokračovat i v Antholzi, kde už ve čtvrtek ženy jedou sprint.

Zdroj: iDNES.cz
Foto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *