Home > Rozhovory > Bylo to krásnější než sen, rozplývala se po výhře Justine Braisazová

Bylo to krásnější než sen, rozplývala se po výhře Justine Braisazová

Justine Braisazová

Až do dnešního dne byla Justine Braisazová tak trochu Simonem Fourcadem mezi ženami. Starší z bratského dua byl ve Světovém poháru sedmkrát druhý, ale výhry se stále nedočkal. To Braisazová po čtyřech druhých místech konečně zvítězila.

A nebyla to dnes v hromadném startu v Annecy ledajaká výhra. „Je to neuvěřitelný pocit a to hned z několika důvodů: Zaprvé můžu sdílet radost s přáteli a rodinou. Můj tatínek má navíc dnes narozeniny. A pak, je to moje první výhra a zrovna doma, fantazie,“ podělila se Braisazová o své dojmy s francouzským listem L’Equipe.

Braisazová prolomila prokletí domácích biatlonistů, kteří před svými fanoušky ještě nevyhráli. Zvlášť ženám se do dnešního dne příliš nevedlo. Jejich maximem bylo včerejší sedmé místo, které brala právě Braisazová.

A jak se rodila cesta za výhrou? „Ráno jsem si říkala, že si to půjdu hlavně užít, žádný tlak. Neměla jsem zvláštní ambice, chtěla jsem jen předvést to nejlepší. Po poslední střelbě jsem se ohlížela na další biatlonistky, které se na mě chtěly dotáhnout. Byla jsem nervózní až do cíle. Teprve když jsem viděla našeho technika, jak mi podává vlajku, tak mi to došlo.“

Teprve jednadvacetiletá biatlonistka si nejvíc užila právě poslední metry, které mohla v poklidu absolvovat s francouzskou vlajkou. „Posledních 200 metrů bylo úžasných, mohla jsem sdílet radost s francouzskými fanoušky. Bylo to jako sen. Realita byla vlastně mnohem krásnější než sen. Je skvělé zakončit první trimestr tak dobrým závodem. Do zbytku sezóny mi to dodává sebedůvěru.“

Aby taky ne. Justine Braisazová nyní ztrácí pouhých šest bodů na vedoucí ženu Světového poháru Anastasiu Kuzminovou. Jen připomeňme, že poslední francouzskou držitelkou velkého křišťálového glóbu byla před 13 lety Sandrine Baillyová.

Zdroj: L’Equipe
Foto: Justine Braisazová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *