Home > Závody > Českým juniorům se vedlo v Pokljuce. Šantora byl dokonce druhý

Českým juniorům se vedlo v Pokljuce. Šantora byl dokonce druhý

Pokljuka

Česká juniorská reprezentace má za sebou povedenou generálku na Mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě. Na IBU Junior Cupu v Pokljuce dosáhli naši biatlonisté řady povedených výsledků, jimž vévodilo druhé místo Ondřeje Šantory.

V pátek to ještě českým biatlonistům na medaili nevyšlo. Dlouho o ni usilovalo smíšené duo Natálie Jurčová a Milan Žemlička, ale po trestném kole českého juniora na poslední střelbě z toho bylo čtvrté místo. Vyhráli Ljudmila Ulybinová a Semen Bej, kteří předznamenali nadvládu Ruska.

Ta pokračovala i ve smíšené štafetě, kde neměli Jekatěrina Sannikovová, Valerija Vasněcovová, Nikita Poršněv a Igor Malinovskij absolutně konkurenci. Čeští reprezentanti museli na pět trestných kol. Přesto to kvartetu Simona Maříková, Anna Tkadlecová, Jakub Procházka a Ondřej Šantora stačilo na páté místo.

Sobotu načal sprint juniorů, který přinesl trenérovi Vlastimilu Vávrovi hodně radosti. Ondřej Šantora si s jednou chybou vestoje dojel pro skvělou druhou příčku, když nestačil pouze na Rusa Kirilla Strelcova. Skvěle zajel i Milan Žemlička, kterého čistá střelba poslala na pátou pozici. Jakub Procházka bral 27. místo.

Sprint juniorek vyhrála o pouhé tři desetiny Jekatěrina Moškovová před Myrtille Bègueovou. Dvě chyby mohly mrzet Simonu Maříkovou, ale velmi dobrý běh ji posunul na 12. příčku. Těsně za ní skončily 13. Natálie Jurčová a 15. Anna Tkadlecová.

Nedělních sprintů už se Češi neúčastnili. Skvělou bilanci 8 výher z 8 možných dokonali Rusové, konkrétně Nikita Poršněv mezi juniory a Valerija Vasněcovová mezi juniorkami.

Foto: Stadion v Pokljuce (© biathlon-pokljuka.com)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *