Home > Téma > Cílová rovinka: Světový pohár v Presque Isle 2016

Cílová rovinka: Světový pohár v Presque Isle 2016

Cílová rovinka

Cílová rovinka

Zlatý hattrick Gabriely Soukalové ozářil 8. zastávku Světového poháru v americkém Presque Isle. A co dál? Komorní kulisa, mráz, stížnosti nebo tma.

Hvězdy

Johannes Thingnes Bø

Canmore vynechal, aby se připravoval na blížící se světový šampionát v Oslu. A norští fanoušci se zřejmě mají na co těšit. Johannes Bø vytáhl v Presque Isle své dvě největší zbraně (rychlý běh a rychlou střelbu) a navíc se mu slušně dařilo i na střelnici. Díky tomu ovládl sprint, skončil druhý ve stíhačce a pomohl k výhře štafetě.

Gabriela Soukalová

Je Gabriela Soukalová v životní formě? Její výkony na americké půdě tomu nasvědčovaly. Ke třem zlatým medailím ze třech startů ji dovedl i výrazně zlepšený běh. Třeba ve stíhačce měla dokonce druhý nejlepší běžecký čas. Po trati letěla neuvěřitelně také ve štafetě. Snad jen jedna věc Češku ještě trápí – pomalejší střelba.

No není to paráda probudit se do krásného nepracovního dne a na své oblíbené facebookové stránce mít novou, vysmátou, zlatou, medailovou titulní fotku se čtyřma superženama?!;)

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 13. únor 2016

Martin Fourcade

Každou další zastávkou Světového poháru Martin Fourcade ukazuje, že bude velký křišťálový glóbus tuto sezónu v těch nejlepších rukou. Francouz zapsal nejprve třetí místo ve sprintu a pak triumfoval ve stíhačce. Toto vítězství pro něj bylo ze dvou důvodů mimořádné: Zaprvé jel posté ve žlutém a zadruhé měla tato výhra číslo 44. To znamená, že Fourcade vyrovnal počet výher svého legendárního krajana Raphaëla Poiréeho.

On my way home after so much emotions during this north American tour. Need a few days rest before the highlight of the season. @oslo2016 is coming!

Zveřejnil(a) Martin Fourcade dne 13. únor 2016

Susan Dunkleeová

Na kdy jindy si schovat životní maximum než na dobu, kdy jedete před domácími fanoušky a navíc slavíte třicátiny? Susan Dunkleeová si ve čtvrtek, dva dny před svými narozeninami, dojela ve sprintu pro druhou příčku. Předtím byla jen jednou třetí.

Překvapení

Švýcaři

Dva lidi v desítce, další dva na bodech. U Norů nebo u Rusů nic neobvyklého, u Švýcarů celkem rarita. Tažení reprezentantů této země vedl ve sprintu životně 6. Wiestner. Hned za ním figuroval Weger a bodovali ještě Dolder a Jäger.

Alexander Povarnicyn

Rusové zase vytáhli neznámého jméno, které je schopno pohybovat se na čelních pozicích. Mladý Alexander Povarnicyn bral při svém debutu ve Světovém poháru 28. místo ve sprintu. Ve stíhačce už dokonce uzavíral první desítku a ruské štafetě přispěl ke čtvrté příčce.

Kazašky

Musíme si začít zvykat na kazašské vlajky v té lepší polovině výsledkové listiny. Minimálně u žen. Mladá Galina Višnevskajová potvrdila výbornou výkonnost z Canmore a odnesla si 18. a 22. příčku. Na bodech se ukázala ještě Kistanovová, ve štafetě se zase slušně prezentovaly Rajkovová a Usanovová.

Zklamání

Tarjei Bø

Dalekou cestu do USA určitě nevážil proto, aby bral 8. příčku ve sprintu a 19. ve stíhačce. Horší výsledky navíc nejsou projevem pouhé horší střelby, ale u Tarjeiho Bøa nezvykle i mírně slabšího běhu. Útěchou mohla být Norovi alespoň vítězná štafeta.

Francouzští muži

Vynikající Martin Fourcade, ale dál? Bída. Francouzští muži se hodně trápili a trenéři mají před Mistrovstvím světa o čem přemýšlet. Posuďte sami při pohledu na nejlepší výsledky reprezentantů země galského kohouta: 32. Béatrix, 33. Fillon Maillet, 35. S. Fourcade, 39. Desthieux

Německé ženy

Německé ženy nebyly v Presque Isle ani zdaleka ve 100% složení, přesto byly dosažené individuální výsledky velkým zklamáním. Ani v jednom závodě nefigurovala Němka v TOP10. Hodnocení trochu zlepšilo až třetí místo ve štafetě.

Co se také stalo?

Pád Peiffera

Byl to možná nejhorší pád, který jsme ve Světovém poháru v posledních letech mohli vidět. Arnd Peiffer letěl po ztrátě rovnováhy ve sjezdu hlavou přímo do stromu. Všude byla krev. Nepříjemnou situaci naštěstí nyní připomínají „jen“ modřiny a tržné rány na Němcově těle. Tak snad bude brzy zcela fit.

Zveřejnil(a) Arnd Peiffer dne 13. únor 2016

Zmatek na startu

Už přišla pozdě na start, vzala si cizí lyže, upadla jí hůlka. Teď však Gabriela Soukalová ve stíhačce napsala úplně nový příběh. Krom toho, že si zapomněla vzít náhradní náboje, odstartovala do závodu o vteřinku dřív, než měla. U rozhodčích jí to naštěstí ještě prošlo.

Při svíčkách

Komentátor Jiří Rejman v přímém přenosu vzpomínal, jak zástupci IBU „šikanovali“ lidi z ČT kvůli přísným požadavkům na přenos. Při pohledu na šero, jež panovalo ke konci štafety žen, nastává otázka, zda vůbec někdo z IBU kontroloval kvalitu osvětlení v Presque Isle.

Soupaž

Ondřej Rybář v roli spolukomentátora vyprskl smíchy, když viděl finiš Karolin Horchlerové. Tohle se jen tak nevidí, aby biatlonistka přešla do soupaže. Nakonec to asi Němky stálo druhé místo.

Stížnosti

Pokud by biatlonisté vystavovali americkému středisku vysvědčení, moc jedniček bychom na něm nenašli. Gabriela Soukalová si stěžovala na špinavý hotel, Martin Fourcade pak označil za ostudné zařazení Presque Isle do SP na úkor Nového Města na Moravě či Annecy.

Výrok týdne

„Jsem z Ruska, takže je to pro mě normální teplota. Před těmito závody jsme trénovali na Sibiři, kde, kde je minus 17 stupňů považováno za teplo.“ Anton Šipulin k mrazivým teplotám, které v Presque Isle panovaly

Video shrnutí Jerryho Kokeshe

Výsledky Světového poháru v Presque Isle
Disciplína Výsledky
Sprint mužů Výsledky
Sprint žen Výsledky
Stíhací závod mužů Výsledky
Stíhací závod žen Výsledky
Štafeta mužů Výsledky
Štafeta žen Výsledky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *