Home > Novinky > Do Fourcada se opět pustil ruský komentátor. Přestaň, vyzval ho Francouz

Do Fourcada se opět pustil ruský komentátor. Přestaň, vyzval ho Francouz

Martin Fourcade

Konflikt mezi Martinem Fourcadem a ruským komentátorem Dmitrijem Guberněvem má pokračování. Na jeho počátku stál Francouzův rozhovor pro plátek Le Figaro.

Fourcade o vztahu se Šipulinem

Fourcade se v rozhovoru vrátil k roztržce s Antonem Šipulinem, která se udála během Mistrovství světa v Hochfilzenu. Podle Šipulina tam Fourcade při předávce schválně srazil Loginova. Oba Rusové pak při medailovém ceremoniálu nepodali Francouzovi ruku. Překvapený Fourcade pak stupně vítězů opustil.

„Ten konflikt už je minulostí. Ano, náš vztah se změnil, ale není tam žádná zášť. Byl jsem zklamaný a ukázal jsem to. Antonovi se to nelíbilo a taky to ukázal. Konec příběhu, stálo mě to hodně energie. Před olympiádou už nechci nic takového opakovat,“ řekl Martin Fourcade.

Fourcade versus Guberněv

Dalším bodem rozhovoru byla možná účast či neúčast ruských sportovců na nadcházející olympiádě.

„Myslím, že by se Rusko mělo zúčastnit Zimních olympijských her. Zimní sporty jsou v této zemi doma, je tu spousta poctivých sportovců. Toto právo by ale neměli mít ti, co byli zapojení do dopingu v Soči. To však platí pro všechny sportovce z různých zemí, kteří porušili pravidla.“

Tato Fourcadova slova se stala základem konfliktu s komentátorem ruské televize Match TV Dmitrijem Guberněvem. Ten si je vyložil velmi svérázně a dal o tom vědět 277 tisícům lidí, kteří ho sledují na Instagramu.

„Náš zapřísáhlý přítel Martin Fourcade není proti tomu, aby ruští sportovci nemohli startovat na ZOH 2018. Řekl to v rozhovoru pro francouzské noviny. Také není proti tomu, aby byl v zimě sníh, aby na podzim pršelo a aby na jaře zpívali ptáci. Samozřejmě jen v případě, že by nebyli chycení při užívání zakázaného krmiva,“ napsal Guberněv.

Друзья,наш заклятый друг Мартен Фуркад совсем не против,чтобы российские спортсмены поехали на Олимпийские Игры 2018 !!! Об этом он сказал в интервью французской прессе!!!! А ещё Фуркад не против того ,чтобы зимой шёл снег,осенью дождь,а весной пели птицы,разумеется, не уличённые в применении запрещённого корма!!!! Ура,товарищи,биатлонушка скоро!!!!!Соскучился!!!!!Ну,а пока готовимся смотреть все на матч в 23.40 😂😂😂😂😂😂😛😛😛😛😛🤡🤡🤡🤡🏆🏆🏆🏆🏆🔝🔝🔝🔝🔥🔥🔥⚒⚒⚒⚒⚒⚒🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 #биатлонсдмитриемгуберниевым #биатлон #пхенчхан #олимпиада #маниявеличия

Příspěvek sdílený Дмитрий Губерниев (@guberniev_dmitry),

Tento příspěvek označilo „srdíčkem“ zhruba 16 700 lidí a objevilo se pod ním skoro 600 komentářů. Jeden patřil i Martinu Fourcadovi.

„Měl bys dělat svou práci pořádně a naučit se ověřovat zdroje. Nic takového jsem nikdy neřekl. Jsem unavený z tvých křivých obvinění, takže hned přestaň!“ rozohnil se francouzský biatlonista.

Rozhodně se nedá říct, že by ruští fanoušci v tomto komfliktu stáli jen za „svým“ komentátorem. Vždyť nejlépe hodnocený komentář pod jedním z článků na serveru sports.ru má následující znění: „Guberněv je ostuda sportovní žurnalistiky.“

Nutno podotknout, že nejde o první incident mezi touto dvojicí. Pozornost vzbudil už Guberněvův komentář onoho medailového ceremoniálu na letošním Mistrovství světa. Fourcada během něj nazval „sviní“.

Zdroje: Le Figaro, sports.ru
Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *