Home > Novinky > Dvojnásobné americké loučení: Bailey s Burkem ukončili kariéru

Dvojnásobné americké loučení: Bailey s Burkem ukončili kariéru

Lowell Bailey

Štafeta v Oslu byla posledním závodem v kariéře pro Lowella Baileyho a Tima Burkea. Loučí se dvě největší postavy amerického biatlonu.

Konec kariéry se u obou Američanů tak trochu očekával, i když i v 36 letech stále drželi krok s mladšími biatlonisty. Na olympiádě v Soči pomohli štafetě ke skvělému šestému místu, dnes byli jen o příčku níž.

Oba už přitom chtěli ukončit kariéru po hrách v Turíně v roce 2006, Lowell Bailey měl myšlenky na konec i v dalších letech. Vydržel a loni byl odměněn zlatem ve vytrvalostním závodě na Mistrovství světa v Hochfilzenu. Šlo vůbec o první americké vítězství na vrcholné akci.

I Tim Burke získal během své bohaté kariéry velkou medaili. V roce 2013 se v Novém Městě na Moravě ve vytrvalostním závodě radoval ze světového stříbra.

Tim BurkeFoto: Tim Burke (Autor: Martin Kaděrka)

Nahradit takové persóny bude pro americký biatlon těžké, ale Bailey věří, že ne nemožné. „Neloučím se úplně, budu s týmem v kontaktu a moc bych si přál, aby americký biatlon šel v dalších letech nahoru. Myslím, že nás čeká světlá budoucnost, máme spoustu dobrých biatlonistů,“ řekl pro fasterskier.com.

„Upřímně říkám, že biatlon změnil můj život k lepšímu. Jsem štastný, že jsem se mu mohl tak dlouho věnovat,“ vyznal se mistr světa z Hochfilzenu.

Burke bude nyní dohánět rodinné resty. „Zatím není nic jisté. Chci si teď pár měsíců odpočinout. Jsem tři roky ženatý, ale neoslavil jsem s Andreou ani jedno výročí. Minulý rok jsme postavili dům a já v něm nestrávil žádný čas. Těším se, že budu mít víc času na rodinu a přátele a všechno jim vynahradím,“ líčí manžel bývalé německé biatlonistky Andrey Henkelové.

„Určitě ale nějakým způsobem zůstanu u biatlonu. Myslím, že jsem se toho za 14 let naučil hodně, udělal spoustu věcí dobře a také chyboval. Rád bych se o zkušenosti podělil s další generací,“ uzavírá Tim Burke.

Bailey s Burkem si po závodě symbolicky připili šampaňským se svým věkovým vrstevníkem Jaroslavem Soukupem, který také ukončil svou sportovní pouť.

Zdroj: fasterskier.com
Hlavní foto: Lowell Bailey (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *