Home > Závody > Fantastická česká tečka za ME juniorů. Žemlička bere zlato, Šantora druhý!

Fantastická česká tečka za ME juniorů. Žemlička bere zlato, Šantora druhý!

česká vlajka

Mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě mělo z českého pohledu zlatou tečku. A vlastně i stříbrnou. Milan Žemlička vybojoval evropský titul před svým krajanem Ondřejem Šantorou. Česká republika tak se ziskem tří zlatých, jedné stříbrné a jedné bronzové medaile ovládla celý šampionát.

Tři Češi na čele

Svěřenci Vlastimila Vávra odstartovali do závodu naprosto senzačně. Po dvou nulách na ležkách se seřadili na prvních třech místech Milan Žemlička, Ondřej Šantora a Jakub Procházka. Žemlička měl navíc na své krajany k dobru půl minuty.

Na třetí položce Žemlička poprvé chyboval, ale i tak se udržel v čele. Už jen 9 vteřin na něj ale ztrácel potřetí čistý Šantora. Procházka se po jedné chybě propadl těsně za Ukrajince Antona Dudčenka, ale před poslední střelbou byl zpátky na třetí příčce. Čelu se navíc blížil i 6. Jakub Štvrtecký.

Žemlička vítězí před Šantorou

Milan Žemlička udělal jednu chybu i na závěrečné stojce, ale vzhledem k omylům svých soupeřů mu to vadit nemuselo. Dvacetiletý rodák z Chrudimi mohl v poklidu zamířit za ziskem titulu juniorského mistra Evropy.

Cestu za stříbrem si dvěma trestnými okruhy zkomplikoval Ondřej Šantora. Na Antona Dudčenka měl po poslední střelbě manko 6 vteřin, se kterým si ale hravě poradil a mohl tak spolu s Žemličkou oslavit český double. Šantora měl navíc nejrychlejší čas jak v běhu, tak v redukovaném pořadí stíhačky.

Dvš chyby na závěrečné položce stály medaili Jakuba Procházku. Nakonec skončil šestý, o dvě příčky před Jakubem Štvrteckým, který na poslední střelecké zastávce chyboval třikrát. Fantastický český závod stál především na skvělém běhu. Vedle nejrychlejšího Šantory patřil druhý čas Štvrteckému, čtvrtý Žemličkovi a sedmý Procházkovi. Výčet českých reprezentantů zakončuje 40. Tomáš Mikyska, věkem ještě dorostenec.

Česká reprezentace vedená trenéry Vlastimilem Vávrou a Jindřichem Šikolou tak ovládla Mistrovství Evropy juniorů a značně namlsala všechny fanoušky před blížícím se Mistrovstvím světa juniorů. Ve slovenském Osrblie vypuknou boje o světové medaile 22. února.

Výsledky stíhacího závodu juniorů

Konečné medailové pořadí
Pořadí Země Z S B =
1. cze 3 1 1 5
2. rus 2 2 1 5
3. ger 1 0 0 1
4. fra 0 1 0 1
4. fra 0 1 0 1
4. can 0 1 0 1
7. ukr 0 0 2 2
8. blr 0 0 1 1
8. aut 0 0 1 1

3 thoughts on “Fantastická česká tečka za ME juniorů. Žemlička bere zlato, Šantora druhý!

  1. Je to opravdu fantastický úspěch!! (A nebýt poslední “stojky” Procházky a Štvrteckého, mohla být sbírka medailí našich juniorů kompletní.) Navíc je to skvělý příslib do budoucna.

  2. V tom mužském týmu bude po sezoně velký přetlak, jsem zvědavý kdo bude z týmu vyhozen, a zda dostanou všichni 3 junioři v B týmu šanci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *