Home > Rozhovory > Foucade vs Bø: Rozhodne hlavní souboj malý Gustav?

Foucade vs Bø: Rozhodne hlavní souboj malý Gustav?

Dnešní závod byl přesně takový, jak všichni čekali – ve znamení souboje dvou velikánů. I když Martin Fourcade předvedl téměř bezchybný výkon, pátou výhru v řadě mu překazil navrátilec Johannes Thingnes Bø. Jak svou dnešní bitvu viděli samotní biatlonisté?

Bø vzhlíží k Mistrovství světa v Antholzi

Johannes Thingnes Bø neměl tolik času si novou trať v Pokljuce vyzkoušet. To ale podle Norových slov nebylo rozhodující. Sám byl zvědavý především na to, v jaké formě bude po pauze, kterou kvůli narození syna Gustava absolvoval. „Musel jsem respektovat to, že jsem měl krátkou přípravu. Nevěděl jsem, jak moje tělo bude reagovat. I proto jsem rozjel závod pomaleji, na střelnici jsem také potřeboval více času.“ 

Nor zároveň přiznal, že celkové vítězství teď tolik neřeší. „Martin (Fourcade) ovládl čtyři závody v řadě, a to mou obhajobu více než zkomplikovalo. I když jsem dnes vyhrál, on je druhý. Jestli to tak bude pořád, tak rozhodně nemám šanci.” Bø má tak hlavní prioritu jinde. „Teď je to všechno jen o světovém šampionátu. Já se musím soustředit na sebe a u Martina by mohl nastat nějaký kolaps. Ale myslím si, že tomu tak nebude,“ dodal Nor s úsměvem.

I přípravu na vrchol sezony, šampionát v italském Antholzi, ale přizpůsobí Bø manželce a synovi. Norský tým by měl absolvovat přípravu, do které se zřejmě zapojí později, nebo možná vůbec. „Uvažuji o tom, že zůstanu doma o pár dní déle. K týmu se pak připojím, nebo odcestuji rovnou do Antholze. zatím jsem o tom tolik nepřemýšlel.“

Foto: Medailisté vytrvalostního závodu mužů v Pokljuce (Autor: Petr Slavík)

Fourcade byl spokojený, pád neřešil

Na Johannese navázal v reakci Martin Fourcade. „Doufám, že Gustav bude hodně křičet, já bych tak mohl získat více času na přípravu,“ zavtipkoval během své řeči Francouz. I když ho norský rival dnes porazil, se svým výkonem byl spokojený. „Věděl jsem, že s Johannesem to bude těžký souboj. Řekl bych, že to bylo poměrně vyrovnané – ve střelbě i běhu. Johannes byl dnes ale rychlejší, agresivnější na střelnici. A to může být někdy rozhodující. Já potřeboval na střelbu více času, Johannes to dnes zvládl skvěle a výhru si zasloužil.”

A jak Fourcade okomentoval incident po druhé střelbě, kdy po těžkostech s hůlkou ještě upadl? „Možná to něco ovlivnit mohlo. Ztratil jsem tam nějakých pět vteřin, takže v posledním stoupání bych neměl ztrátu sedmi, ale dvou vteřin. Ale to je prostě biatlon, spadl jsem. Stát se to může komukoli, ničeho nelituji.”

Držitel sedmi křišťálových glóbů mluvil především o povedeném návratu na vrchol. „Je pravda, že největší jistotu a klid jsem získal díky tomu, že Johannes nezávodil a já nemusel myslet na to, jak ho dohnat. Ale dobrý pocit jsem měl už na začátku sezony. Znovu jsem zjistil, že s čistou střelbou můžu zase vyhrát. To se mi loni nedařilo, třeba na šampionátu v Östersundu. To mi moc chybělo, ten pocit, že to dokážu.”

Hlavní foto: Martin Fourcade a Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *