Home > Novinky > Fourcade se trefil do dříve dopujícího Loginova. Vytočil tím ruské fanoušky

Fourcade se trefil do dříve dopujícího Loginova. Vytočil tím ruské fanoušky

Martin Fourcade

Popularita Martina Fourcada v Rusku den ode dne klesá. Nyní si nejlepší biatlonista světa u ruských fanoušků zavařil tím, že se na Instagramu ironicky vyjádřil k Alexandru Loginovovi.

Alexandr Loginov je nyní jedním z nejožehavějších témat nejen v prostředí ruského biatlonu. Po tom, co mu vypršel trest za užití zakázané látky EPO, sbírá jeden úspěch za druhým. Na právě skončeném Mistrovství Evropy dokonce získal tři zlaté medaile, čímž si hlasitě řekl o nominaci na Mistrovství světa.

A do Hochfilzenu by se skutečně mohl podívat, jak novinářům sdělil ruský šéftrenér Alexandr Kašperovič. To je ve značném protikladu s dřívějšími slovy trenéra ruských mužů Ricca Große, podle kterého ten, co poruší pravidla, nemá v jeho týmu co dělat.

Nyní se k Loginovovi vyjádřil i Martin Fourcade. A to velmi svérázným způsobem. Ruská biatlonová unie na svém Instagramu popřála Loginovovi k 25. narozeninám a zmínila výčet jeho úspěchů. Francouz to okomentoval těmito slovy: „A měl trest dva roky za užití látky EPO. Nezapomeňte na jednu z jeho nejlepších trofejí.“

Reakce rozlobených ruských fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat. Za čtyři hodiny přibylo pod příspěvkem skoro 500 komentářů.

„Brzy tě bude nenávidět celé Rusko.“

„Dobrý sportovec, ale špatný člověk.“

„Jen se ho bojíš. Na Mistrovství světa ti ukáže.“

Nechyběly ani narážky na to, že pětinásobný vítěz Světového poháru sám dopuje. Podobného nařčení už se v minulosti dočkali například i čeští biatlonisté. Samotnému Fourcadovi pak dokonce někteří vyhrožovali smrtí.

Поздравляем с 25-летием Александра Логинова! Уроженец Саратова с 13 лет занимался лыжными гонками и позднее перешел в биатлон. Он четырехкратный чемпион мира среди юниоров, пятикратный победитель первенства Европы, абсолютный чемпион Европы среди юниоров (Банско-2013), трехкратный чемпион Европы (Дужники-Здрой-2017). Является бронзовым призером Кубка мира в сезоне 2012/2013 в гонке преследования (Холменколлен), победителем в эстафете (Сочи).

Fotka zveřejněná uživatelem Союз биатлонистов России (@russianbiathlon),

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *