Home > Novinky > Fourcade uznal, že na výhru neměl. Medaili dal jednomu z 11 000 fanoušků

Fourcade uznal, že na výhru neměl. Medaili dal jednomu z 11 000 fanoušků

Martin Fourcade

Francouzští fanoušci nezklamali. Během dnešního sprintu se jich v malebném areálu tísnilo 11 000. Vytvořili fantastickou atmosféru, která dovedla Martina Fourcada a Antonina Guigonnata na pódium. Nejvyšší stupínek ale obsadil někdo jiný.

Johannes Thingnes Bø dokázal dvě věci: 1) Že má nejlepší formu ze všech a 2) že mu resort Le Grand-Bornand nadmíru vyhovuje. Vyhrál tu třetí závod ze tří. „V Annecy je úplně jiná trať než ve zbytku Světovém poháru. Hodně se mi líbí,“ komentoval pro IBU TV Nor to, co včera Laura Dahlmeierová označila za skikros. Trať, kde sice chybí výraznější stoupání, ale zase si ani na chvíli nemůžete odpočinout.

A jak že dnes vypadalo pořadí běžeckých časů? 1. J. Bø , 2. M. Fourcade (+14,9 s), 3. Doll (+24,6 s), 4. Loginov (+32,7 s), 5. Guigonnat (+34,7 s)

Už jen z toho je patrné, že Martin Fourcade na vítězství prostě neměl. „Jsem velmi spokojený. Hodně jsem od závodu čekal, byl jsem pod tlakem. Když je Johannes takhle perfektní, tak ho prostě nemůžu porazit. Musím pokračovat v takových výkonech, protože i on je jen člověk a dá mi příležitost, abych ho porazil.“

Stříbrná medaile neudělala ani tak radost Fourcadovi, jako jednomu z fanoušků, kterému ji daroval. Podpora diváků Francouze ohromila. Mluvil o jednom z nejlepších zážitků ve sportovním životě.

A radost měl Fourcade i ze svého kolegy Antonina Guigonnata. Kdo by čekal, že dojede třetí? „Ani jsem si nebyl jistý, jestli se dostanu do stíhačky. Je neuvěřitelné stát tu po boku takových zvířat, jako jsou Johannes a Martin,“ líčil muž se zarostlou tváří své pocity.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Kimmo Pukkila, pod licencí BY-NC-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *