Home > Novinky > Francouzi nominovali na MS v Östersundu oba Fourcady i debutanty

Francouzi nominovali na MS v Östersundu oba Fourcady i debutanty

Martin Fourcade

Hned 11 biatlonistů tvoří francouzskou sestavu pro Mistrovství světa ve švédském Östersundu. Nechybí uzdravený Martin Fourcade, ani jeho bratr Simon. Dostalo se také na debutanty.

Šéftrenér Vincent Vittoz měl při tvorbě nominace hodně příjemné starosti. V elitní desítce celkového hodnocení Světového poháru momentálně figurují hned čtyři Francouzi, třetí Simon Desthieux, čtvrtý Quentin Fillon Maillet, šestý Martin Fourcade a sedmý Antonin Guigonnat.

Na sedmnácté příčce se navíc nachází mladý Émilien Jacquelin a v Canmore se zase sedmým místem blýskl zkušený Simon Fourcade. Do Östersundu nakonec odcestují všichni. Pro 27letého Guigonnata a pro 23letého Jacquelina to bude debut na mistrovství světa.

Kouč žen Frédéric Jean podle očekávání ukázal na pět biatlonistek, které si vedou ve Světovém poháru nejlépe. V jeho nominaci tak jsou aktuálně ve SP desátá Anaïs Chevalierová, dvanáctá Anaïs Bescondová, šestnáctá Julia Simonová, šestadvacátá Justine Braisazová a osmadvacátá Célia Aymonierová. Dvaadvacetiletá Simonová bude v pozici debutantky.

Na posledním Mistrovství světa v Hochfilzenu získala Francie sedm medailí. O jediné zlato se postaral ve stíhacím závodě Martin Fourcade, který se rozhodl vynechat závody v zámoří a soustředit se čistě na vrchol sezóny. Přípravu mu trochu zkomplikovala nemoc, ale teď už by měl být v pořádku, jak se pochlubil fanouškům na svém Instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Time to go full gas soon….

Příspěvek sdílený Martin Fourcade (@martinfourcade),


Francouzská nominace pro MS v Östersundu

Muži: Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade, Simon Fourcade, Antonin Guigonnat, Émilien Jacquelin

Ženy: Célia Aymonierová, Anaïs Bescondová, Justine Braisazová, Anaïs Chevalierová, Julia Simonová

Zdroj: ffs.fr
Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *