Home > Závody > IBU Cup Osrblie: Druhý Tarjei Bø si zřejmě zajistil účast na MS, Kristejn 7.

IBU Cup Osrblie: Druhý Tarjei Bø si zřejmě zajistil účast na MS, Kristejn 7.

Tarjei Bo

Nor Tarjei Bø nestačil ve stíhacím závodě IBU Cupu v Osrblie jen na svého krajana Kristoffera Skjelvika a s velkou pravděpodobností si zajistil nominaci na Mistrovství světa. To česká sestava zatím tak jasná není. Jaroslav Soukup dojel na 11. místě těsně před Tomášem Krupčíkem. Před oba se navíc znovu dostal 7. Lukáš Kristejn.

Pro Tarjeiho Bøho se závod vyvíjel výborně a před třetí střelbou se dokonce dostal do vedení. Ke dvěma nulám z ležek však přidal dvě chyby na první stojce, což ho poslalo o více než 30 sekund za vedoucí trio Alexej Volkov, Kristoffer Skjelvik a Timur Machambetov.

Závěrečnou položku zvládl z této trojice bezchybně jen Nor Skjelvik, který si tak dojel pro premiérové vítězství. Rusové chybovali, což byla šance pro Bøho. A ten se jí chopil, když v souboji o druhou příčku přespurtoval Machambetova.

Už včera Tarjei v rozhovoru pro norskou TV 2 varoval své soupeře. „Forma teď prudce poroste. Myslím, že za týden budu o minutu rychlejší.“

Spokojenost dnes mohla zavládnout i v týmu Marka Lejska. Lukáš Kristejn navázal na čtvrtou příčku ze sprintu a dojel dnes se dvěma trestnými okruhy sedmý. To Jaroslav Soukup musel kroužit čtyřikrát a skončil 11. O necelých 10 sekund tak porazil dvakrát nepřesného Tomáše Krupčíka, se kterým v Osrblie bojoval o nominaci pro Mistrovství světa. Pro body si znovu dojeli i 32. Ondřej Hošek a 37. Matěj Krupčík.

IBU Cup bude mít nyní skoro měsíční pauzu a znovu se rozjede 3. března ve finském Kontiolahti.

Výsledky sprintu mužů
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Foto: Tarjei Bø (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

One thought on “IBU Cup Osrblie: Druhý Tarjei Bø si zřejmě zajistil účast na MS, Kristejn 7.

  1. Čistý čas českých reprezentantů ve stíhačce: Tomáš Krupčík 31:58,0; Jaroslav Soukup 32:39,8; Lukáš Kristejn 32:50,5. – A teď si s tím poraďte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *