Home > Závody > IC Martell: Supersprinty pozlatil Sørum a Anderssonová, Jurčová 15.

IC Martell: Supersprinty pozlatil Sørum a Anderssonová, Jurčová 15.

Nedaleko probíhajícího mistrovství světa, ve vysoko položeném Martellu, dnes začalo sedmé kolo IBU Cupu. V supersprintech se představila řada biatlonistů, kteří se nevešli do nominací svých zemí. Nebo v nominacích jsou, ale úvodní závody v Antholzi se jich netýkají. Pro zlato si ale dojel junior – mistr světa Vebjørn Sørum. Mezi ženami míří zlato do Švédska. Podruhé v sezóně jej získala Ingela Anderssonová. Češi se do finále probojovali dva, Milan Žemlička byl 18., Natálie Jurčová 15.

Juniorský mistr světa porazil v supersprintu všechny dospělé konkurenty

Sedm biatlonistů dokázalo s náhradními náboji sestřelit všechny terče, tři z nich obsadili pódium. Juniorský mistr světa ve sprintu Vebjørn Sørum spojil šestou střelbu s osmým během a poprvé slavil vítězství i mezi dospělými.

Zkušený Němec Simon Schempp ztratil oproti vítězi především v rychlosti střelby (18. čas), do nižšího poháru se druhým místem vrátil po 12 letech. Bronzový Kirill Strelcov je biatlonista, figurující v ruské nominaci na MS, o stříbro přišel v cílové rovince o čtyři desetiny sekundy.

Bez nominace na MS zůstal i v cíli čtvrtý Lars Birkeland, vítěz prvního supersprintu v Ridnaun a sezónní vítěz disciplíny. Kroužit musel dvakrát, na trati byl nejrychlejší. Pátý skončil a do čela hodnocení IBU Cupu se posunul Němec Lucas Fratzscher po jednom trestném kole. To naopak nemusel absolvovat další medailista juniorského šampionátu Slovinec Alex Cisar. Skončil nejlépe ve své kariéře mezi dospělými, na šestém místě.

Mezi ženami vítězí podruhé v sezóně Švédka, na pódiu i juniorka

I v ženském závodě se dařilo juniorkám. Nejrychlejší střelkyně a vítězka kvalifikace Amy Basergaová po bezchybném výkonu ztratila na starší kolegyně mírně na trati a brala bronz. První kariérní medaili mezi dospělými. Stříbrná skončila i ze Světového poháru zkušená Jevgenija Pavlovová, která závodu vládla od první do poslední střelby, o vítězství jí v posledním kole připravila Švédka Ingela Anderssonová, obě minuly pouze jeden terč. Švédka zopakovala vítězství z počátku sezóny a disciplínu v tomto ročníku ovládla.

Na trati ztratily i čtvrtá Ruska Viktoria Slivková a pátá Němka Stefanie Schererová, obě ve střelbě stoprocentní. Květinový ceremoniál se jako poslední týkal Sophie Schneiderové z Německa, která za stejně střílející vítězkou zaostala 24 sekund. Také pro ní se jedná o nejlepší kariérní výsledek.

Milan Žemlička a Natálie Jurčová v druhé desítce

Z šestice Čechů na startu se do finále dostali pouze dva – Milan Žemlička a Natálie Jurčová. Tomáš Krupčík, Ondřej Hošek a Ludmila Horká skončili po trestných okruzích již v kvalifikaci s umístěním v šesté desítce. Finále těsně uniklo Anně Tkadlecové, která nedobila jednou a patřilo jí 33. místo. V disciplíně si tak zapsala osm bodů a v hodnocení disciplíny je 20.

Milan Žemlička se stejně jako v kvalifikaci nevyvaroval pobytu na trestném oválu, nedobil na jedné ležce i stojce, v cíli mu patřilo 18. místo, o pozici hůře než v kvalifikaci.

Foto: Natálie Jurčová (Autor: Petr Slavík)

Natálie Jurčová postoupila do finále z 24. místa, na první a třetí střelbě musela na 75metrový trestný ovál, do cíle doběhla jako 15., na svém kariérním maximu. V hodnocení disciplíny skončila 10.

Výsledky supersprintu mužů
Analýza závodu
Výsledky supersprintu žen
Analýza závodu

V sobotu jsou na programy v Martellu klasické sprinty.

Hlavní foto: Vebjørn Sørum (Autor: Igor Stančík)

One thought on “IC Martell: Supersprinty pozlatil Sørum a Anderssonová, Jurčová 15.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *